RBLipsk.pl
Aktualności

RB Lipsk rozpoczyna współpracę z klubem FC Goa

RB Lipsk rozpoczyna współpracę z klubem FC Goa
fot. © rbleipzig.com

RB Lipsk rozpoczyna współpracę z występującym w rozgrywkach Indian Super League klubem FC Goa. Kluby podpisały umowę partnerską do 30 czerwca 2023 roku.

RB Lipsk rozpoczyna tym samym nowy rozdział w rozwoju klubu. Po raz pierwszy klub będzie aktywny na innym kontynencie w ramach strategicznego partnerstwa. Jednym z celów tego partnerstwa będzie szkolenie i rozwój młodych zawodników na indyjskim rynku piłkarskim. Ze względu na obecną sytuację na świecie wdrożenie współpracy będzie początkowo odbywać się w formie obozów piłkarskich online. W późniejszym terminie będą się one odbywać na miejscu.

Kolejnym krokiem w tej współpracy będzie wsparcie RB Lipsk w prowadzeniu szkoleń dla trenerów oraz wymiana know-how w zakresie dalszego rozwoju struktur, zwłaszcza w obszarze szkolenia juniorów.

Oliver Mintzlaff na temat współpracy

„Z niecierpliwością czekamy na rozwój współpracy z FC Goa. Ten klub, dzięki swojemu młodemu i nowoczesnemu podejściu idealnie do nas pasuje. Chcemy wejść na nowy poziom i stawiać również pierwsze kroki na arenie międzynarodowej”.

„Nasza współpraca z FC Goa ma być sygnałem do wdrożenia kompleksowej strategii internacjonalizacji. Wschodzący rynek indyjski jest odpowiedni do współpracy. Rozmowy od początku były otwarte, przekonujące i prowadziły do celu. Nie mniej ważne jest to, że takie partnerstwo daje możliwość jak najlepszego zaprezentowania Bundesligi w Indiach i pełnienia roli ambasadora na tym rynku”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz