RBLipsk.pl
Bundesliga

Przypomnijmy to sobie jeszcze raz - RB Lipsk 8:0 Mainz

Czy zwycięstwo z takim dorobkiem bramek jest możliwe przez inny zespół niż Bayern, czy Borussie? Oczywiście, że jest. Przychodzi drużyna Juliana Nagelsmanna i masakruje drużynę przeciwną. Warto przypomnieć sobie to spotkanie, zwłaszcza przed jutrzejszym spotkaniem z Mainz.

1:0 Sabitzer, 2:0 Werner, 3:0 Nkunku, 4:0 Halstenberg, 5:0 Poulsen, 6:0 Werner, 7:0 Mukiele, 8:0 Werner. Oto wszyscy strzelcy listopadowego starcia Lipska z Mainz. Ten wynik został zapisany jako najwyższy w historii Bundesligi.

Co ciekawe - siedem bramek zostało strzelonych w 45 minut, bo bramka Sabitzera została strzelona w 5 minucie, a bramka Mukiele w 50 minucie. Potem już się wydawało, że zawodnicy nie mają takiej motywacji, by jeszcze bardziej dobijać przeciwnika, bo wykonali swoje zadanie w 110%, lecz na koniec meczu Timo Werner dołożył jeszcze jeden gol, do tego dorobku.

Timo Werner był zaangażowany w sześć bramek (3 gole, 3 asysty). Odkąd Opta Franz zaczęło gromadzić dane w Bundeslidze, to tylko Claudio Pizzaro w jednym spotkaniu był zaangażowany w sześć bramek (bierzemy pod uwagę Bundeslige).

Można uznać, że Lipsk w tamtejszym czasie był nie do zatrzymania. Na koniec rundy jesiennej nasz zespół stał się liderami Bundesligi. Czy obecna forma drużyny jest gorsza niż wtedy? Jeśli patrzymy pod kątem tej przerwy koronawirusa, to z pewnością tak, ale drużynie Nagelsmanna aktualnie brakuje stabilności w każdym spotkaniu, którą muszą trzymać Bayern, oraz Borussia.