RBLipsk.pl
Bundesliga

Przekonujące zwycięstwo z Werderem!

Dzisiejszy mecz z Werderem pozytywnie nastraja przed meczem z Tottenhamem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Klasa rywala inna, ale gra „Czerwonych Byków” mogła się podobać.

W 17 minucie strzelanie na stadionie Red Bull Arena rozpoczął Lukas Klostermann po asyscie Patrika Schicka. Młody Czech jest ostatnio w formie i dobrze radzi sobie na boisku co potwierdził w 39 minucie doskonałym zachowaniem, po wrzutce Daniego Olmo z rzutu rożnego, umieścił piłkę w bramce.

Drugą połowę meczu Lipsk zaczął od mocnego uderzenia, długie podanie Konrada Laimera wykorzystał Nordi Mukiele i pokonał bramkarza Werderu (46').

Piłkarze RB Lipsk przeważali w całym spotkaniu chociaż posiadanie piłki pokazywało raczej wyrównany pojedynek. Werder próbował atakować ale piłkarze z Bremy w całym meczu oddali jeden celny strzał. Piłkarze RBL pokazali, że zależy im na powrocie do walki z Bayernem o mistrzostwo Niemiec, Werder natomiast nie przekonał swoją grą, że walczą o utrzymanie.