RBLipsk.pl
Felietony

Powrót Williego Orbana

Powrót Williego Orbana
fot. © rbleipzig.com

Willi Orban znów jest kluczowym zawodnikiem RB Lipsk.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że pobyt Williego Orbana w RB Lipsk powoli dobiega końca. W poprzednim sezonie Orban długo leczył kontuzję, a po powrocie grał bardzo mało, Julian Nagelsmann znalazł alternatywy w postaci Klostermanna i Halstenberga. Ponadto Orban stracił opaskę kapitana, którą w Lipsku nosił bardzo długo i można było powoli mówić o nim jako o legendzie klubu z Red Bull Areny, zaraz obok takich piłkarzy jak Péter Gulácsi, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg czy Marcel Sabitzer.

Julian Nagelsmann jednak po raz kolejny udowodnił, że potrafi w niesamowity sposób odbudowywać zawodników. W tym sezonie Willi Orban znów jest kluczowym zawodnikiem w drużynie Nagelsmanna, jego występy są bardzo równe i na wysokim poziomie.

Warto dodać, że Orban świetnie czuje się w grze z Péterem Gulácsim i obaj są kluczowymi elementami defensywy RB Lipsk, która przecież w tym sezonie ogólnie rzecz biorąc, spisuje się bardzo dobrze. Zdarzały się jednak mecze, w których defensywa popełniała zdecydowanie za dużo błędów i kosztowało to Lipsk stratę punktów (mecz z Mainz) lub niepotrzebne nerwy w końcówkach meczów, jak choćby ligowy mecz przeciwko Augsburgowi, ale widać zdecydowany postęp w tym elemencie gry.

Warto dodać, że Orban poza świetnymi występami w obronie i przysłowiowym „trzymaniu” defensywy Lipska jest strzelcem już 4 bramek w tym sezonie Bundesligi, co czyni go jednym z czołowych strzelców RB Lipsk.

Orban w tym sezonie zdobywał bramki w starciach z Augsburgiem, Wolfsburgiem, Schalke oraz Herthą. Co ciekawe wszystkie te mecze były meczami wyjazdowymi, a bramka przeciwko Schalke była pierwszą w tym sezonie, którą RB Lipsk zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego.

Jak widać Willi Orban wrócił do roli prawdziwego lidera RB Lipsk i swoimi świetnymi występami oraz bramkami pomaga drużynie w osiąganiu celów, które jak wiadomo, mierzą wysoko.

Mimo że Orban stracił opaskę kapitana, miał gorszy okres w karierze to widać, że nadal jest kluczowym zawodnikiem tej ekipy.

Niestety w meczu przeciwko Wolfsburgowi w DFB-Pokal Willi Orban doznał kontuzji ręki i dochodzi do zdrowia. Liczymy na szybki powrót i kolejne świetne występy.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły