RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

„Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że możemy pokonać każdego” - wypowiedzi po meczu z Manchesterem City

„Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że możemy pokonać każdego” - wypowiedzi po meczu z Manchesterem City
fot. © rbleipzig.com

Achim Beierlorzer, Kevin Kampl, Dominik Szoboszlai, Konrad Laimer i Oliver Mintzlaff udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Manchesterem City na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Achim Beierlorzer 

Widzieliśmy świetną reakcję zespołu, niestety przy pustych trybunach. Ten mecz z takim przeciwnikiem zasługiwał na pełny stadion.

Graliśmy z dyscypliną, trzymaliśmy się naszego planu i wykorzystaliśmy szanse, które stworzyliśmy. W tym sensie było to bardzo zasłużone zwycięstwo. Zespół pokazał, że ma fantastyczną jakość zarówno w posiadaniu piłki, jak i bez niej. Musimy to kontynuować.

Kevin Kampl

Musisz cieszyć się takim meczem. Graliśmy przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie. Musisz się tym cieszyć i to właśnie zrobiliśmy. To był naprawdę dobry mecz. Moglibyśmy nawet wykorzystać jedną lub więcej okazji do kontrataku, gdybyśmy rozegrali je lepiej. Ale pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie.

Dominik Szoboszlai 

Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że możemy pokonać każdego, jeśli pokażemy naszą odwagę i wolę walki. Pokazaliśmy, że możemy grać naprawdę dobrą piłkę z najlepszymi drużynami.

Zauważyłem, że pomiędzy obrońcami jest przestrzeń. Potem Konni zagrał fantastyczną piłkę i udało mi się wyprowadzić drużynę na prowadzenie. 

Teraz mamy dużo pracy w Bundeslidze. Chcemy kontynuować grę na tym poziomie. Możemy osiągnąć wszystko.

Konrad Laimer 

Chcieliśmy wejść do meczu ciesząc się piłką. Zrobiliśmy to i zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty. Chcieliśmy znaleźć więcej opcji, gdy będziemy w posiadaniu piłki i znaleźliśmy dobrą równowagę w naszej grze. Mogliśmy i być może powinniśmy zdobyć jeszcze jedną lub dwie bramki. Teraz chodzi o kontynuację tego, co zaczęliśmy.

Szkoda, że nie mogliśmy zagrać przed kibicami. Mam nadzieję, że wkrótce będą mogli wrócić.

Oliver Mintzlaff 

Po ostatnich niespokojnych dniach chcieliśmy, aby zespół wziął na siebie odpowiedzialność i zareagował. Manchester City nie jest łatwym przeciwnikiem, to zespół światowej klasy. Wygrana była reakcją, na jaką liczyliśmy. Zapewniliśmy sobie grę w Europie na nowy rok. Zabierzemy ten pozytywny wynik do ważnego meczu z Gladbach.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły