RBLipsk.pl
Bundesliga

„Porażka jest rozczarowująca” - komentarze po meczu z Mainz

„Porażka jest rozczarowująca” - komentarze po meczu z Mainz
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Marcel Sabitzer, Marcel Halstenberg i Willi Orban wypowiedzieli się po przegranym 3:2 meczu z Mainz.

Julian Nagelsmann

„Oczywiście porażka jest rozczarowująca. Przed meczem wiedzieliśmy, że z tym stanem boiska ciężko będzie grać w piłkę, ale w pierwszej połowie radziliśmy sobie naprawdę dobrze. Na początku meczu mieliśmy trzy lub cztery szanse i mogliśmy wyciągnąć z nich więcej. Musimy lepiej bronić przy stałych fragmentach gry. Gdybyśmy to zrobili, do przerwy prowadzilibyśmy 2:0”.

„W drugiej połowie było podobnie. Zaczęliśmy dobrze i mieliśmy kontrolę nad meczem, ale straciliśmy niepotrzebnego gola. Po tym, pomimo zmian, trudno nam było wrócić do gry”.

Marcel Sabitzer

„W pierwszej połowie graliśmy dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że boisko nie pozwalało na grę podaniami. Jednak źle broniliśmy przy dwóch stałych fragmentach gry. Po przerwie brakowało mam konsekwencji i nie można wygrywać takich meczów. Teraz musimy się upewnić, że w przyszłym tygodniu wrócimy do zbierania punktów”.

Marcel Halstenberg

„Dwukrotnie obejmowaliśmy dzisiaj prowadzenie i traciliśmy gola bezpośrednio po strzeleniu bramki - to było decydujące. Właściwie po przerwie wyszliśmy dobrze, ale daliśmy się zaskoczyć i straciliśmy trzeciego gola i oczywiście potem było naprawdę ciężko. Nie zbliżyliśmy się wystarczająco do bramki, aby zdobyć wyrównanie”.

Willi Orban

„Nie broniliśmy dobrze przy stałych fragmentach gry i byliśmy trochę nieobecni, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie zwykle mamy jasny plan, ale brakowało nam odpowiedniego nastawienia. To były decydujące momenty i musimy być wobec siebie krytyczni”.

„Nie graliśmy dobrze w drugiej połowie i ostatecznie przegraliśmy. Nie mieliśmy wystarczająco dużo cierpliwości i nie zmieniliśmy naszej gry. Zasłużona przegrana”.

„Chcieliśmy wygrać pierwszy mecz drugiej rundy. Nie udało nam się to. Teraz musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu, aby poradzić sobie lepiej w następnych meczach”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Karol Krakowiak

Ta druga połowa była bardzo słaba, chyba nawet gorsza niż w meczu z Manchesterem United…

Podobne artykuły