Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Aktualności

Pierwsza konferencja prasowa Marco Rose: „Musimy zyskać stabilność”

Pierwsza konferencja prasowa Marco Rose: „Musimy zyskać stabilność”
fot. © rbleipzig.com

Marco Rose przejął dzisiaj funkcję trenera w RB Lipsk. Na pierwszej konferencji prasowej trener odpowiadał na pytania obecnych przedstawicieli mediów.

Marco Rose o…

…ostatnich dniach

Dojście do porozumienia z RB Lipsk nie zajęło mi dużo czasu. Przez ostatnie miesiące miałem dużo odpoczynku, więc jestem pewien, że poradzę sobie z odrobiną stresu. (śmiech)

Wszystko poszło dość szybko, byłem z przyjaciółmi w Salzburgu na meczu Ligi Mistrzów i tam zadzwonił telefon. Przez ostatnie trzy miesiące byłem na bieżąco z tym co się dzieje w klubie ponieważ mieszkam w Lipsku. Znam klub i jakość składu. Cieszę się, że zaczynamy od razu grać, nawet jeśli będzie to stresujące. Nigdy nie przejąłem klubu w trakcie sezonu, ale wszyscy tutaj są profesjonalistami i mają dobre podejście. Struktura też jest dobra, wszystko co jest potrzebne, jest na miejscu.

Po raz pierwszy spotkam się z piłkarzami na treningu i zaczniemy pracę. Chodzi o zmianę nastroju i uzyskanie dobrych wyników.

…piłkarzach RB Lipsk

Skład nie jest duży, więc będzie ekscytujące zobaczyć jak będziemy sobie radzić z intensywnymi tygodniami. Jedną z zalet jest to, że jest mniej niezadowolonych graczy, którzy nie grają. Mamy tu wielu dobrych zawodników i ekscytujący skład, także pod względem wieku: jest wielu młodych, ale także doświadczonych graczy. Cieszę się z takich piłkarzy.

Jeśli chodzi o ustawienie to zawsze jest to kwestia dostępności, przeciwnika i tego co można zaoferować. Jestem dość elastyczny w tym temacie. Usiądę z zawodnikami i dowiem się w jakim układzie czują się komfortowo. Mamy wiele opcji.

…najważniejszych zadaniach i podejściu do szkolenia

Kluczowym zagadnieniem jest podejście. Musimy grać stabilnie w defensywie, ale nie możemy po prostu bronić i zostawać z tyłu. Musimy uzyskać stabilność przez większą aktywność w grze i braniu spraw w swoje ręce. Chodzi o aktywną obronę do przodu i odpowiednie szybko działające automatyzmy. Ważne jest, żeby rozwijać własne pomysły na grę. Dbamy przede wszystkim o siebie.

Będziemy pracować zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Jesteśmy zespołem i chcemy odnosić sukcesy. To da się osiągnąć dobrą atmosferą i nastrojem – każdy musi wiedzieć o co nam chodzi i podejść do tego z zaufaniem. Drużyna jest dobra, jest nawet znakomita. Na dwa dni przed meczem z Borussią Dortmund ważne jest, aby budować zrozumienie, rozmawiać o zasadach, które chcemy zobaczyć w weekend i wprowadzić na boisko. Mamy do czynienia z przeciwnikami, którzy są w dobrej formie, a ja dobrze znam ten zespół.

…grze przeciwko byłym klubom na początku pracy w Lipsku

Wszyscy gramy w tej samej lidze. To z pewnością wyjątkowe i ekscytujące, ale mam tu wystarczająco dużo pracy, żeby o tym nie myśleć. Tak już jest.

…pracy w Lipsku

Nigdy nie jest łatwo podjąć tak duże wyzwanie w swoim rodzinnym mieście. Ludzie wiele oczekują od klubu i również ode mnie. Bardzo mocno identyfikuję się z miastem, zawsze to powtarzałem. Jestem pewien, że dla mnie to również będą zmiany – będę oceniany na podstawie moich wyników.

Moja córka jest bardzo szczęśliwa i cieszy się, że jej tata podjął taką pracę i jest bardzo dumna. Jestem blisko rodziny, często ich widuję i blisko jest moja żona, a to może pomóc w tych trudniejszych momentach. To była moja decyzja o przyjeździe do Lipska i nie mogę się doczekać tych wyzwań.

Oliver Mintzlaff (fot. RB Leipzig)

Oliver Mintzlaff o zatrudnieniu Marco Rose

Zatrudniliśmy Marco jako trenera, który jest wyraźne przekonanie w naszej filozofii gry w piłkę nożną. Marco posiada cechy, które tworzą nasze klubowe DNA. Trener był dostępny i zgodził się bardzo szybko. Mamy tutaj „idealne dopasowanie”, które jest zgodne z naszymi celami. Jesteśmy przekonani, że Marco zapewni klubowi ciągłość i stabilność, a w tym samym czasie nastąpi również rozwój.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły