RBLipsk.pl
Aktualności

Philipp Tschauner może zostać dłużej w klubie

34-letni golkiper jest zdecydowanie najstarszym zawodnikiem w Lipsku. W rozmowie z gazetą Bild przyznał, że nie zamierza rezygnować i wyobraża sobie pozostanie w klubie po wygaśnięciu jego obecnej umowy, która obowiązuje do 30 czerwca 2021 r.

„RB Lipsk jest obecnie znaczącym klubem w Europie.”

„Jeśli moje umiejętności będą nadal potrzebne, wyobrażam sobie pozostanie na kolejny rok. Nadal jestem w formie, a do tego uwielbiam być piłkarzem.” - powiedział Tschauner. „Myślę, że w moim wieku i z moim doświadczeniem odgrywam ważną rolę w grupie naszych bramkarzy.”

Tschauner przyznaje, że chciałby również pomóc w aklimatyzacji przyszłemu koledze, Josepowi Martinezowi, który dołączy latem do drużyny.

Po karierze Tschauner planuje zostać trenerem bramkarzy. „Mogę wyobrazić sobie rozpoczęcie pracy z młodzieżą, ponieważ lubię trenować młodych bramkarzy i dzielić się z nimi swoją wiedzą.”

34-latek ma również talent w tworzeniu rękawic bramkarskich. „Testuję rozwiązania przez kilka miesięcy, kocham detale.” - ujawnia. Wraz z dostawcą omawia także kolor i materiały.

Dodaj komentarz