RBLipsk.pl
Aktualności

Péter Gulácsi nowym kapitanem RB Lipsk

Péter Gulácsi nowym kapitanem RB Lipsk
fot. © rbleipzig.com

Po odejściu Marcela Sabitzera Péter Gulácsi został mianowany nowym kapitanem zespołu. Kevin Kampl i Willi Orban będą przejmować opaskę jako wice-kapitanowie.

Jesse Marsch o…

…decyzji

Ta decyzja została podjęta przez cały zespół szkoleniowy. Achim Beierlorzer i ja znamy Pétera od kilku dobrych lat i jesteśmy przekonani, że jest to odpowiedni człowiek w tej roli. Jest szanowany w drużynie, jest prawdziwym liderem. To prawdziwy profesjonalista na boisku i poza nim. Ma profesjonalne podejście i jego stała forma powoduje, że jest idealnym wzorem do naśladowania. Ma wszystkie kwalifikacje, które są potrzebne do bycia świetnym kapitanem.

…wice-kapitanach

Wierzymy, że obaj wice-kapitanowie będą stanowić świetną kombinację. Kevin jest doświadczonym zawodnikiem, który ma świetny kontakt z całym zespołem. Jest liderem. Willi jest jednym z najbardziej profesjonalnych zawodników z którymi miałem okazję pracować. Jest wzorem do naśladowania i definicją tego jaki powinien być piłkarz RB Lipsk.

…radzie drużyny

Cała trójka kapitanów będzie wspierana przez Yussufa Poulsena, Emila Forsberga i Marcela Halstenberga i ta szóstka będzie tworzyła radę drużyny na nadchodzący sezon.

Péter Gulácsi

To dla mnie zaszczyt i ogromna odpowiedzialność. W ostatnich latach byłem liderem zespołu, a ostatnio pełniłem funkcję wice-kapitana. Teraz jestem pierwszym wyborem, ale moja rola i zadania nie zmienią się aż tak bardzo. Dobry kapitan zawsze daje przykład, motywując drużynę. Chcę wykorzystać moje doświadczenie i jakość, aby pomóc zespołowi. Chcę mieć pozytywne podejście i wspierać wszystkich, abyśmy mogli odnieść sukces w bieżącym sezonie.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły