RBLipsk.pl
Aktualności

Péter Gulácsi nowym kapitanem RB Lipsk

Po odejściu Marcela Sabitzera Péter Gulácsi został mianowany nowym kapitanem zespołu. Kevin Kampl i Willi Orban będą przejmować opaskę jako wice-kapitanowie.

Jesse Marsch o…

…decyzji

Ta decyzja została podjęta przez cały zespół szkoleniowy. Achim Beierlorzer i ja znamy Pétera od kilku dobrych lat i jesteśmy przekonani, że jest to odpowiedni człowiek w tej roli. Jest szanowany w drużynie, jest prawdziwym liderem. To prawdziwy profesjonalista na boisku i poza nim. Ma profesjonalne podejście i jego stała forma powoduje, że jest idealnym wzorem do naśladowania. Ma wszystkie kwalifikacje, które są potrzebne do bycia świetnym kapitanem.

…wice-kapitanach

Wierzymy, że obaj wice-kapitanowie będą stanowić świetną kombinację. Kevin jest doświadczonym zawodnikiem, który ma świetny kontakt z całym zespołem. Jest liderem. Willi jest jednym z najbardziej profesjonalnych zawodników z którymi miałem okazję pracować. Jest wzorem do naśladowania i definicją tego jaki powinien być piłkarz RB Lipsk.

…radzie drużyny

Cała trójka kapitanów będzie wspierana przez Yussufa Poulsena, Emila Forsberga i Marcela Halstenberga i ta szóstka będzie tworzyła radę drużyny na nadchodzący sezon.

Péter Gulácsi

To dla mnie zaszczyt i ogromna odpowiedzialność. W ostatnich latach byłem liderem zespołu, a ostatnio pełniłem funkcję wice-kapitana. Teraz jestem pierwszym wyborem, ale moja rola i zadania nie zmienią się aż tak bardzo. Dobry kapitan zawsze daje przykład, motywując drużynę. Chcę wykorzystać moje doświadczenie i jakość, aby pomóc zespołowi. Chcę mieć pozytywne podejście i wspierać wszystkich, abyśmy mogli odnieść sukces w bieżącym sezonie.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Poulsen po meczu z Fürth: „Po prostu gram swoje”

Poulsen po meczu z Fürth: „Po prostu gram swoje”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen i Emil Forsberg udzielili wypowiedzi dla mediów po wygranym meczu z SpVgg Greuther Fürth.

  • Bundesliga
  • 0
Marsch przed meczem z Fürth: „Presja nie jest problemem”

Marsch przed meczem z Fürth: „Presja nie jest problemem”

Przed meczem z SpVgg Greuther Fürth Jesse Marsch wziął udział w konferencji prasowej.

  • Bundesliga
  • 0
Wypowiedzi po meczu z PSG

Wypowiedzi po meczu z PSG

Jesse Marsch, Konrad Laimer i André Silva udzielili komentarzu po przegranym 3:2 meczu z PSG.

  • Liga Mistrzów
  • 0
Wypowiedzi po meczu z SC Freiburg

Wypowiedzi po meczu z SC Freiburg

Jesse Marsch, Emil Forsberg i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po zremisowanym 1:1 meczu z SC Freiburg.

  • Bundesliga
  • 0