Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Pełna kontrola kluczem do zwycięstwa z 1. FC Nürnberg

Pełna kontrola kluczem do zwycięstwa z 1. FC Nürnberg
fot. © rbleipzig.com

Cel osiągnięty. Pewne zwycięstwo z 1. FC Nürnberg na początek sezonu i dobra gra w wykonaniu piłkarzy Juliana Nagelsmanna napawa optymizmem.

Przed meczem było wiadomo, że to RB Lipsk jest faworytem w tym spotkaniu. 1. FC Nürnberg jest w trakcie przebudowy składu i zawodnicy dopiero się zgrywają. Lipsk jest zespołem, który gra ze sobą już od jakiegoś czasu wprowadzając jedynie pojedynczych zawodników do składu.

Nagelsmann od początku spotkania dał szansę na debiut Hwang Hee-chana. Koreańczyk zdecydowanie sprostał oczekiwaniom!

Od początku spotkania Lipsk mocno zaczął naciskać na przeciwników i od razu dało to efekty. Błąd bramkarza i piłkarze RBL mogli rozegrać akcję, która dała bramkę Amadou Haidary w 3. minucie meczu. Malijczyk przed polem karnym dostał piłkę od Sabitzera i umieścił ją w bramce technicznym strzałem. 1:0 dla Lipska! Był to najszybciej strzelony gol dla RB Lipsk w Pucharze Niemiec, wystarczyło 137 sekund.

Chwilę później wynik mógł być podwyższony, bo swoją szansę miał Dani Olmo, w tym przypadku strzał Hiszpana został zablokowany. W 20. minucie Halstenberg z rzutu wolnego w mur, a piłka dobijana przez Hwanga poleciała nad bramką.

W 30. minucie meczu Lipsk miał 84% posiadania piłki… oraz 87% celności podań (których wykonali nieco ponad 250).

Pod koniec pierwszej połowy druga bramka wisiała w powietrzu, ale zawodnicy Lipska nie byli zbyt skuteczni.

Od początku drugiej połowy spotkania na boisku pojawił się Emil Forsberg, który już w 50. minucie uderzył groźnie na bramkę, ale na posterunku bramkarz gospodarzy.

W 59. minucie na placu gry zameldował się Yussuf Poulsen, chwilę później miał swoją pierwszą okazję, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Jednak „co się odwlecze” i w 67. minucie meczu Hwang dograł do Poulsena i napastnik umieścił piłkę w bramce! 2:0.

Zawodnicy Nagelsmanna do końca meczu mieli kontrolę nad tym co się dzieje na boisku, 1. FC Nürnberg w ostatnich 20 minutach trochę ożywiło swoją grę. Prawdziwe zakończenie mecz jednak przyszło razem z golem zdobytym przez Hwang Hee-chana w 90. minucie. Forsberg uderzył na bramkę, Mathenia sparował piłkę przed siebie, a w środku pola karnego był Yussuf Pousen, który został zatrzymany przez obrońcę i bramkarza Norymbergi. Jednak Poulsenowi udało się odegrać piłkę do Hwanga, który precyzyjnym strzałem zdobył swojego pierwszego gola w barwach RB Lipsk i ustalił wynik na 3:0!

Mimo tego, że gospodarze nie sprawili zbytnio problemów Lipskowi w dzisiejszym meczu i nie jesteśmy w stanie realnie ocenić formy zawodników Nagelsmanna to spotkanie napawa optymizmem. Grali płynnie, z pomysłem na to jak rozegrać piłkę i zaskoczyć rywali. Mecz skończył się z 73% posiadaniem piłki przez Lipsk, w tym czasie wymienili ponad 700 podań i utrzymali ich wysoką dokładność.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły