RBLipsk.pl
Aktualności

Olmo wyjaśnia, czemu odrzucił ofertę od Barcelony

Olmo wyjaśnia, czemu odrzucił ofertę od Barcelony

Dani Olmo to obecnie jeden z największych talentów hiszpańskiej piłki. Swój poprzedni zespół, Dinamo Zagrzeb wręcz ciągnął za uszy i było wiadome, że prędzej czy później musi opuścić swoje otoczenie, ponieważ ligę chorwacką już dawno przerósł. 

Największe zainteresowanie składał obecny mistrz Hiszpanii, czyli Barcelona, byłoby to bardzo logiczne, zwłaszcza na to, że 22-latek jest wychowankiem Dumy Katalonii, więc już znałby swoje dawne środowisko, lecz w późniejszym czasie do zawodnika zgłosili się działacze RB Lipsk, co już bardziej zadowoliło Hiszpana, bo wiadomo nie od dziś, że drużyna Byków to obecnie jeden z najlepszych zespołów, do rozwoju dla młodych zawodników.

Ostatnio Olmo wypowiedział się na ten temat i krótko wyjaśnił czemu nie Barcelona, a jednak Lipsk.

- Może to nie jest pytanie do mnie. Tak się nie stało, a nie jestem pewny, czy ponowna gra w Barcelonie była realną opcją. Fajnie byłoby zagrać w swoim kraju, jest to jedna z najlepszych lig na świecie, bardzo konkurencyjna, która przyciąga wiele osób. Każdy, kto by do mnie przyszedł, by mnie przekonać na przeprowadzkę do innego zespołu pierwsze, na co bym zwrócił uwagę to projekt klubu. W Dinamo Zagrzeb, czy tutaj w Lipsku wygląda on na świetnym poziomie. 

Były dwa momenty, gdzie coraz więcej klubów miało na oku młodego Hiszpana. Pierwszy to były Mistrzostwa Europy U-21 we Włoszech, rozgrywane w tamtym roku. Tam oczywiście na trybunach zjawiali się skauci z całej europy. Te rozgrywki Hiszpan może uznać za bardzo udane, zbierał bardzo dobre recenzje. Kolejnym etapem był jego debiut w seniorskiej reprezentacji, gdzie już po chwili strzelił bramkę i tym samym odwdzięczył się zaufaniem selekcjonerowi. To dodało mu zdecydowanego błysku w mediach. Po meczu oświadczył, że ma ambicję, by pojechać na EURO.

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły