RBLipsk.pl
Wywiad

Olmo: „Jesteśmy gotowi na wszystko!”

Olmo: „Jesteśmy gotowi na wszystko!”
fot. © rbleipzig.com

Dani Olmo udzielił wywiadu po powrocie z Igrzysk Olimpijskich. 

Dani Olmo o…

…powrocie do Lipska

Wspaniale jest wrócić do Lipska! Jestem gotów stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. Czuję silnego ducha w zespole. Jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko w tym sezonie.

Po olimpiadzie mogłem cieszyć się krótką przerwą i odpocząć. Ostatnie dni wakacji spędziłem na kwarantannie w moim mieszkaniu w Lipsku. Cieszę się, że to już koniec i że w końcu mogę wrócić do zespołu.

…losowaniu grup Ligi Mistrzów

Ekscytacja związana z losowaniem jest duża. W Lidze Mistrzów rywalizują tylko najlepsze drużyny. Jesteśmy podekscytowani, widząc, przeciwko komu przyjdzie nam się zmierzyć. Jesteśmy gotowi na wszystko! 

…celach na ten sezon

Chcę ciężko pracować, aby poprawiać się każdego dnia i stawać się lepszym z meczu na mecz. Nadal mam miejsce na poprawę swoich występów, zarówno dla RB Lipsk, jak i reprezentacji narodowej.

W zeszłym sezonie dotarliśmy do finału DFB-Pokal i zajęliśmy drugie miejsce w Bundeslidze, więc logiczne jest, że chcemy kontynuować rywalizację na szczycie również w tym sezonie. Jesteśmy zespołem z ambicjami, ale dotyczy to również pozostałych siedemnastu zespołów w lidze. Nie chcemy skupiać się na tym, co robią, a jedynie na sobie i postaramy się wykorzystać nasz potencjał. Zrobiliśmy pierwszy krok we właściwym kierunku przeciwko Stuttgartowi. Sezon dopiero się zaczął i przed nami dużo pracy do wykonania.

 

Napiętym terminarzu tego lata:

Piłka nożna to biznes w szybkim tempie. Co tydzień pojawia się nowy mecz i nowy przeciwnik. Tak naprawdę nie masz dużo czasu, aby siedzieć i myśleć o minionych wydarzeniach. Nie byłem w stanie przetworzyć wszystkiego, co wydarzyło się na EURO, bo Igrzyska zaczęły się zaraz potem. Teraz jadę prosto z olimpiady do Bundesligi i na tym się teraz skupiam. Ważne żebym szybko się zregenerował, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Wszystkie te doświadczenia zdecydowanie uczyniły mnie silniejszym. Każde zawody pozwalają Ci rozwijać się jako piłkarz. Doświadczenie, które zdobyłem, na pewno przyda się w przyszłości.

…swojej roli w RB Lipsk

Po sposobie, w jaki gralismy przeciwko VfB Stuttgart, mam nadzieję, że Jesse Marsch nadal mnie potrzebuje (śmiech)! Mogłem tylko oglądać mecz na kanapie w domu ze względu na kwarantanne, ale to, co zobaczyłem, to wyjątkowo dobry zespół. 

Jestem podekscytowany rozpoczęciem współpracy z chłopakami i chcę jak najbardziej przyczynić się do sukcesu zespołu.

…ulubionym momencie w RB Lipsk

Miałem już kilka wspaniałych chwil podczas mojego pobytu w RB Lipsk. Najlepiej wspominam mecz w Lidze Mistrzów z Atlético Madryt w Lizbonie. To była jedna z najlepszych nocy w moim życiu, z tym wspaniałym zespołem i tymi wyjątkowymi okolicznościami.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły