RB Lipsk Polska

Oficjalnie: Upamecano piłkarzem Bayernu od 1 lipca

Oficjalnie: Upamecano piłkarzem Bayernu od 1 lipca

Już oficjalnie, Bayern Monachium aktywował klauzulę wykupu zapisaną w kontrakcie Dayota Upamecano i 22-letni obrońca zasili szeregi klubu 1 lipca 2021 roku.

Piłkarz dołączył do Lipska w styczniu 2017 r. i przez okres gry w RB Lipsk stał się jednym z najlepszych obrońców w Europie.

„Dayot jest zawodnikiem o wyjątkowych umiejętnościach. Biorąc pod uwagę jego występy w RB Lipsk należało się spodziewać, że zgłosi się po niego inny klub. My przygotowaliśmy się jednak to takiego obrotu spraw już wcześniej i zakontraktowaliśmy Josipa Gvardiola. Jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość. Teraz chcemy osiągnąć jak najwięcej mając u boku Dayota i jesteśmy pewni, że będzie dawał z siebie wszystko” – skomentował dyrektor sportowy Markus Krösche.

Swoim komentarzem podzielił się również Oliver Mintzlaff, prezes RB Lipsk: „Chcielibyśmy zatrzymać Dayota w RB Lipsk, jednak on sam wskazał nam uczciwie i w odpowiednim czasie, że chciałby zrobić kolejny krok w swojej karierze. Rozmowy z zawodnikiem, jego agentem i Bayerne były przejrzyste i konstruktywne. Wiadomo, że umowa Upamecano zawierała klauzulę wykupu, naszym zadaniem było przygotować się na sytuację, w której pewnego dnia zawodnik nas opuści”.

Komentarze: 0