RBLipsk.pl
Transfery

Oficjalnie: Timo Werner wraca do RB Lipsk

Oficjalnie: Timo Werner wraca do RB Lipsk
fot. © rbleipzig.com

Stało się! Timo Werner po dwóch sezonach w barwach Chelsea wraca do RB Lipsk! Werner podpisał kontrakt do 2026 roku i będzie nosił numer 11 na koszulce.

Timo Werner

Jestem szczęśliwy, że znowu mogę być zawodnikiem RB Lipsk. Spędziłem tu wcześniej wspaniałe cztery lata, kiedy znakomicie występowaliśmy jako nowicjusze w lidze. Odejście z klubu jako rekordzista było dla mnie godnym odejściem, ale to już przeszłość. Teraz z nadzieją patrzę w przyszłość, ponieważ zarówno ja, jak i klub rozwinęliśmy się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Miałem dwa wspaniałe lata w Chelsea, za które jestem naprawdę wdzięczny i zostałem ukoronowany trofeum Ligi Mistrzów. Doświadczenie gry w innej lidze bardzo pomogło mi i mojej karierze. Teraz nie mogę się doczekać nowego sezonu z RB Lipsk, a przede wszystkim ponownego spotkania z fanami z Lipska, którzy wiele dla mnie znaczą. Chcemy wiele osiągnąć i oczywiście chcę zostać pierwszym zawodnikiem Lipska, który osiągnie 100 goli.

Florian Scholz

Pozyskanie Timo Wernera jest dla nas specjalnym transferem. Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil w Lipsku, kiedy Timo stał się rekordowym strzelcem klubu i reprezentantem Niemiec. Jego powrót wiele znaczy dla kibiców, ponieważ Timo był prawdziwym ulubieńcem fanów i dla wielu osób przykładem identyfikacji z klubem.

Transfer miał dla nas duży sens, zarówno ze względu na jakość Timo, jak i finansowe aspekty transakcji. Teraz chcemy budować zespół na sukcesie, który wspólnie rozpoczęliśmy i osiągać nasze cele z pomocą Timo. To nie tylko oznacza kwalifikację do Ligi Mistrzów, ale także chcemy zajść jak najdalej w rozgrywkach pucharowych.

Christopher Vivell

Timo Werner to fantastyczny napastnik, który dzięki swojemu profilowi wnosi dodatkową dynamikę do naszego ataku. Jego szybkość i wykończenie są fantastyczne i przeniesie to naszą grę ofensywną na wyższy poziom, a przede wszystkim sprawi, że staniemy się jeszcze bardziej nieprzewidywalni.

Timo jest reprezentantem Niemiec. Ma duże doświadczenie na arenie międzynarodowej i bardzo dobrze zna RB Lipsk – obejmie tu wiodącą rolę. Mamy genialny poziom różnorodności i głębi w naszym składzie.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Komentarze ()

The Boss

Szpica będzie niezwykle ostra jak rogi byków w tunelu prowadzącym na stadion: Werner, Nkunku i Silva. Liczę na wyrównaną walkę o paterę do ostatniej kolejki między Bayernem, Bvb i RB Lipsk.

Podobne artykuły