RBLipsk.pl
Transfery

Oficjalnie: Julian Nagelsmann opuszcza RB Lipsk po sezonie 2020/21

Oficjalnie: Julian Nagelsmann opuszcza RB Lipsk po sezonie 2020/21
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann opuści RB Lipsk 30 czerwca 2021 roku po dwóch udanych sezonach w szeregach drużyny z Red Bull Arena. 33-latek będzie nowym trenerem Bayernu Monachium.

Julian Nagelsmann przeniósł się z TSG 1899 Hoffenheim do Lipska latem 2019 roku. Poprowadził drużynę na trzecie miejsce w Bundeslidze w sezonie 2019/20 i sensacyjnie awansował do półfinału Ligi Mistrzów.

Jego drugi sezon jako trenera RBL jest również niezwykle udany: drużyna wyszła z grupy Ligi Mistrzów i awansowała do 1/8 finału. W Bundeslidze RB Lipsk zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli i nadal jest w grze o zdobycie DFB-Pokal.

Oliver Mintzlaff

Po tym, jak w ciągu ostatnich kilku dni wiele się zmieniło, jeśli chodzi o stanowisko trenera w Bayernie Monachium, Julian Nagelsmann przyszedł do nas i powiedział w otwartej dyskusji, że jego marzeniem było zostać trenerem Bayernu. Chciałby przenieść się do Monachium, jeśli nadarzy się okazja po zakończeniu tego sezonu.

Julian bardzo pomyślnie rozwinął nasz klub. Nie tylko uczynił naszych graczy lepszymi, ale także wzniósł drużynę na wyższy poziom jako kolektyw.

Oczywiście podpisaliśmy długoterminowy kontrakt bez klauzuli odejścia. Jednak silne pragnienie Juliana, by zostać trenerem Bayernu, skłoniło nas, po intensywnych dyskusjach, do podjęcia decyzji o zezwoleniu na skrócenie umowy, jeśli zostaną spełnione określone warunki.

Udało nam się to w rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie Bayernem, dzięki czemu mogliśmy zrealizować nasze oczekiwania finansowe.

Teraz musimy skupić się meczami do końca sezonu, żeby był to najlepszy sezon w naszej historii. Jak najszybciej poinformujemy o tym, kto przejmie zespół.

Julian Nagelsmann

Od czasu mojego pierwszego meczu, w sierpniu 2019 roku przeciwko VfL Osnabrück, stałem się niezwykle zżyty ze wszystkimi graczami i pracownikami. Wszyscy z wielkim sercem i duszą doświadczyliśmy wyjątkowych rzeczy.

Z ciężkim sercem opuszczę RB Lipsk. Byłem w stanie wyszkolić tutaj świetną drużynę. Klubie, dał mi świetne możliwości i najlepsze warunki do skutecznej pracy. Wszyscy, łącznie ze sztabem i każdym pojedynczym pracownikiem, przyczynili się do tego, że razem wypełniliśmy nasze karty w książkach historii RB Lipsk i nadal jesteśmy w trakcie kontynuowania naszej historii. Jestem z tego bardzo dumny.

Wejście do półfinału Ligi Mistrzów było z pewnością punktem kulminacyjnym naszej dotychczasowej współpracy i wspaniałym momentem, którego nigdy nie zapomnę. W obecnym sezonie zbliżamy się również do najlepszego sezonu w Bundeslidze. Chcemy to osiągnąć z całych sił - i oczywiście po raz pierwszy w historii klubu trzymać w rękach puchar.

Jest jeszcze za wcześnie, żeby się pożegnać i mówić o wspomnieniach, bo tu w Lipsku jeszcze nie skończyłem. Moja misja zakończy się latem, ale do tego czasu będzie trwała na pełnych obrotach.

Lipsk jest niezwykły. Jednak nigdy nie ukrywałem, że jestem podekscytowany stanowiskiem trenera w Bayernie Monachium i byłbym szczęśliwy, mogąc podjąć tę pracę, gdyby nadarzyła się taka okazja. Objęcie stanowiska trenera w Bayernie jest dla mnie czymś wyjątkowym. Dlatego chciałbym podziękować Oliverowi Mintzlaffowi i wszystkim odpowiedzialnym w RB Lipsk za znalezienie rozwiązania wspólnie z Bayernem, które umożliwi mi spełnienie tego marzenia.

Teraz jesteśmy w pełni skoncentrowani na pozostałych trzech meczach w Bundeslidze i oczywiście na półfinale Pucharu Niemiec, aby zakończyć ten sezon sukcesem.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły