RBLipsk.pl
Aktualności

Oficjalnie: Jesse Marsch nowym szkoleniowcem RB Lipsk

Oficjalnie: Jesse Marsch nowym szkoleniowcem RB Lipsk
fot. © rbleipzig.com

Wszystko jasne! Jesse Marsch zostanie nowym szkoleniowcem RB Lipsk. 47-letni trener podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku.

Jesse Marsch przejmie stanowisko 1 lipca, kiedy w klubie nie będzie już Juliana Nagelsmanna, który przenosi się do Bayernu Monachium.

Dla trenera jest to powrót do Lipska, bo w sezonie 2018/19 pracował w klubie jako asystent i dotarł z drużyną do finału DFB-Pokal i zdobył trzecie miejsce w Bundeslidze.

Wcześniej Amerykanin był głównym trenerem New York Red Bulls gdzie został wybrany „Trenerem Roku” w Major League Soccer w 2015 roku.

Z Red Bull Salzburg został mistrzem i zdobywcą pucharu Austrii.

Oliver Mintzlaff

Podpisaliśmy kontrakt z naszym wymarzonym kandydatem na nowego głównego trenera i dzięki temu mogliśmy szybko obsadzić najważniejszą pozycję w RB Lipsk.

Jesse wykonał świetną robotę we wszystkich swoich poprzednich klubach i rozwijał się krok po kroku. To oczywiście ogromna zaleta, że pracował już w klubie. Jesse zna klub, miasto, a przede wszystkim naszą filozofię klubu i gry. Poza umiejętnościami trenerskimi Jesse charakteryzuje się przede wszystkim pozytywnym i ambitnym podejściem, dzięki któremu potrafi niezwykle inspirować ludzi w klubie.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Jesse Marschem, abyśmy mogli kontynuować z nim obraną ścieżkę i dalej rozwijać klub.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły