Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Aktualności

Oficjalnie: Domenico Tedesco nie jest już trenerem RB Lipsk!

Oficjalnie: Domenico Tedesco nie jest już trenerem RB Lipsk!
fot. © rbleipzig.com

Domenico Tedesco, Andreas Hinkel i Max Urwantschky ze skutkiem natychmiastowym przestają pełnić swoje obowiązki w sztabie szkoleniowym RB Lipsk.

Zwolnienie trójki trenerskiej jest pokłosiem wczorajszej porażki z Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów oraz wcześniejszych słabych wyników w tym sezonie ligowym.

W najbliższym czasie klub ma przekazać informację o nowym szkoleniowcu.

Oliver Mintzlaff

Decyzja o zwolnieniu Domenico Tedesco była dla nas bardzo trudna. W zeszłym sezonie zagraliśmy z Domenico bardzo udaną drugą połowę sezonu i zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Ponadto zdobyliśmy nasz pierwszy ważny tytuł – DFB-Pokal i tym samym zagraliśmy najbardziej udany sezon w historii naszego młodego klubu.

Należą się jemu i jego zespołowi trenerskiemu podziękowania za to wszystko co udało się osiągnąć. Domenico to doskonały trener, który z pewnością będzie nadal odnosił sukcesy. Jednak po umiarkowanym początku sezonu z pięcioma punktami z pięciu meczów, zwłaszcza po ostatnich meczach z Eintrachtem Frankfurt i u siebie z Szachtarem Donieck, zabrakło nam przekonania, że ​​w obecnym układzie nastąpi szybka zmiana.

Ponosimy całkowitą odpowiedzialność za RB Lipsk i chcemy osiągnąć nasze cele. Dlatego w ogólnej ocenie doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy nowego bodźca. Żałujemy, że teraz się rozstajemy. Życzymy Domenico wszystkiego najlepszego w jego sportowej i prywatnej przyszłości.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły