RBLipsk.pl
Transfery

Oficjalnie: Alexander Sørloth nowym napastnikiem RB Lipsk!

Oficjalnie: Alexander Sørloth nowym napastnikiem RB Lipsk!

Saga z udziałem Norwega dobiega definitywnie końca! Mamy oficjalne potwierdzenie, że Alexander Sørloth został zawodnikiem RB Lipsk.

RB Lipsk uzgodnił w końcu warunki wykupu zawodnika z Crystal Palace i Trabzonsporem.

24-letni napastnik będzie występował z numerem 19. Zawodnik podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku.

„Po pierwszych rozmowach stało się jasne, że chcę grać w Lipsku. Klub zwrócił na siebie uwagę imponującymi występami w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Ofensywna piłka jest idealna dla mojego stylu gry. Czekam na nowe wyzwania!” – tak Alexander Sørloth skomentował swoje przenosiny do Lipska.

„Jesteśmy zadowoleni z wykupienia Alexandra Sørlotha. Pomyślna realizacja tego transferu była możliwa dzięki pracy naszego pionu sportowego. Alexander idealnie wpisuje się w naszą filozofię i jest brakującym elementem układanki w naszym planowaniu składu”. – powiedział Oliver Mintzlaff.

„Alexander jest naszym wymarzonym graczem na pozycji napastnika. Jest silny fizycznie i dobry technicznie. Ma dobre wykończenie. Posiada wszystkie umiejętności, które są ważne dla naszej taktyki. Miał wspaniały sezon w Turcji i mógł tam zademonstrować swoje umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na jego występy”. – mówi Markus Krösche o nowym zawodniku.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły