RBLipsk.pl
Transfery

Oficjalnie: Abdou Diallo wypożyczony z PSG

Oficjalnie: Abdou Diallo wypożyczony z PSG
fot. © rbleipzig.com

RB Lipsk wypożyczył na rok Abdou Diallo z Paris Saint-Germain. W umowie wypożyczenia istnieje zapis o możliwości wykupu zawodnika z PSG.

Doświadczenie w Bundeslidze

Urodzony we Francji i wyszkolony w AS Monaco, gdzie zdobywał swoje pierwsze doświadczenie klubowe. W lipcu 2017 roku przeniósł się do 1. FSV Mainz 05 i po jednym sezonie w Moguncji przeszedł do Borussii Dortmund. W 2019 roku podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain.

Wypowiedzi po transferze

Christopher Vivell

Z powodu długiej nieobecności Lukasa Klostermanna stało się jasne, że musieliśmy dokonać wzmocnień w defensywie. Pozyskując Diallo otrzymujemy zawodnika, które może grać na wszystkich trzech pozycjach przy trójce obrońców a także na lewej obronie. Abdou jest silnym zawodnikiem, który może pomóc przy budowaniu ataków. Ma duże doświadczenie i świetną osobowość, która pomoże mu szybko wpasować się w zespół.

Florian Scholz

Mamy bardzo udane okno transferowe, zarówno sportowo, jak i ekonomicznie. Zrealizowaliśmy nasze cele na to okno transferowe. Po podpisaniu umowy z Abdou Diallo jesteśmy odpowiednio przygotowani do gry na różnych frontach. Abdou zna Bundesligę i będzie mógł szybko zintegrować się ze swoimi nowymi kolegami. Jesteśmy optymistami, że możemy osiągać nasze cele z zespołem i jakością jaka w nim jest.

Abdou Diallo

Znam dobrze RB Lipsk i filozofię gry tego klubu. Jestem bardzo szczęśliwy, że staję się częścią tego zespołu i będę mógł reprezentować jego barwy. Miło jest wrócić do Bundesligi. RB Lipsk ma wielkie ambicje i duży potencjał – przed nami ekscytujący sezon.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły