RBLipsk.pl
Bundesliga

„Od pierwszej minuty pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną” - wypowiedzi po meczu z SC Freiburg

Julian Nagelsmann, Willi Orbán, Kevin Kampl i Emil Forsberg wypowiedzieli się po wygranym 3:0 meczu z SC Freiburg.

Julian Nagelsmann

„Cieszymy się, że w końcu odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Dobrze rozpoczęliśmy mecz i mieliśmy naprawdę dobrą pierwszą połowę. Patrząc wstecz, kiedy byliśmy zmuszeni do zmiany Halstenberga na krótko przed rozpoczęciem meczu, myślę, że zaczęliśmy naprawdę dobrze”.

„Jak się spodziewaliśmy, Freiburg grał głęboko. Ale byliśmy dobrze przygotowani, a zawodnicy wykonali to, o czym rozmawialiśmy i przeanalizowaliśmy przed meczem. Szczególnie w początkowej fazie meczu byliśmy naprawdę niebezpieczni, dobrze wykonywaliśmy stałe fragmenty i podejmowaliśmy właściwe decyzje”.

„Po przerwie Freiburg zwiększył obroty i sprawił nam kilka drobnych problemów, byliśmy zbyt głęboko i walczyliśmy o drugie piłki. Zmiany w naszej formacji zadziałały dobrze i były kluczem do naszego sukcesu”.

Willi Orbán

„Od pierwszej minuty pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną. Po objęciu prowadzenia pozostaliśmy skupieni i kontynuowaliśmy ataki. Ważne było, aby zdobyć punkty po tym intensywnym tygodniu i zacząć przerwę reprezentacyjną na wysokim poziomie”.

„Mamy wielu zawodników zdolnych do zdobywania punktów. W dzisiejszym meczu, w którym przeciwnik był głęboko, my obrońcy, też jesteśmy potrzebni. Wszyscy byli zadowoleni z gry Ibrahimy Konaté, strzelił bramkę otwierającą wynik. Jest bardzo ważnym zawodnikiem”.

Kevin Kampl

„Mecze w środku tygodnia sprawiają, że tydzień jest męczący, ale mamy szeroką kadrę. Możemy dokonać zmian i wprowadzić nowych piłkarzy. Dziś mieliśmy naprawdę dobrą pierwszą połowę i myślę, że mogliśmy strzelić jeszcze jedną lub dwie bramki. Graliśmy tak, jak się spodziewaliśmy”.

„Po przerwie stało się jasne, że Freiburg będzie stwarzał więcej okazji. Zrobili to i utrudnili nam grę. Jednak po 20 minutach odzyskaliśmy siły i ponownie przejęliśmy kontrolę nad meczem. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z Ibrahimy Konaté, który wrócił po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i widać było, jak bardzo był zadowolony ze swojej bramki”.

Emil Forsberg

„Wróciliśmy na właściwe tory - po dwóch porażkach ważne było, abyśmy pokazali, do czego jesteśmy stworzeni. To właśnie nam się udało. Mieliśmy dzisiaj naprawdę dobry mecz, mimo, że nie zawsze jest łatwo przeciwko drużynie, która jest ustawiona głęboko”.

„Jestem dumny, że zagrałem 100 meczów w Bundeslidze. Teraz patrzę w przyszłość, a następny cel to 200 meczów”.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Zachorowania trenera Marscha i bramkarza Pétera Gulácsiego to był początek problemów covidowych w szeregach zespołu i sztabu RB Lipsk.

  • Aktualności
  • 0
„Urządziliśmy pokaz sztucznych ogni” – wypowiedzi po meczu z Club Brugge

„Urządziliśmy pokaz sztucznych ogni” – wypowiedzi po meczu z Club Brugge

Wypowiedzi po wygranym 5:0 meczu z Club Brugge udzielili Achim Beierlorzer, Kevin Kampl, Emil Forsberg i André Silva.

  • Liga Mistrzów
  • 0
Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Angeliño, Amadou Haidara i Nordi Mukiele udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Borussią...

  • Bundesliga
  • 0
Poulsen po meczu z Fürth: „Po prostu gram swoje”

Poulsen po meczu z Fürth: „Po prostu gram swoje”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen i Emil Forsberg udzielili wypowiedzi dla mediów po wygranym meczu z SpVgg Greuther Fürth.

  • Bundesliga
  • 0