RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Nkunku po meczu z PSG: „Zdobycie bramki było wyjątkowe”

Nkunku po meczu z PSG: „Zdobycie bramki było wyjątkowe”
fot. © rbleipzig.com

Po wygranym 2:! meczu z Paris Saint-Germain głos zabrali Emil Forsberg, Julian Nagelsmann, Christopher Nkunku i Marcel Sabitzer.

Emil Forsberg

„Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Gra przeciwko PSG nie jest łatwym zadaniem. Byliśmy zdeterminowani i chcieliśmy wygrać. Było to widać na boisku. Staraliśmy się od początku wywierać presję na przeciwnikach i to nam wychodziło. Po stracie bramki nie poddaliśmy się, a każdy chciał pomóc zespołowi i zdobyć bramkę. Cieszę się z mojej bramki”.

„Zawsze chcemy wygrywać i tak będzie w następnym meczu z PSG. Oczywiście będzie ciężko, dodatkowo do gry wrócą Neymar i Mbappé. My i tak chcemy wygrać! Dzisiaj zdobyliśmy niezwykle ważne 3 punkty”.

Julian Nagelsmann

„Cieszę się, że trzy punkty zostają w Lipsku – to bardzo ważny i dobry krok. Nie zaczęliśmy dobrze tego spotkania, zaprosiliśmy PSG w nasze pole karne z powodu popełnionych błędów, a oni to wykorzystali. Karny obroniony przez Pétera Gulásciego był punktem zwrotnym w ty meczu, tzw. ‚winning moment’. Możemy mu za to podziękować. Potem szło nam lepiej i Amadou Haidara miał szansę na wyrównanie. Po przerwie udało nam się połączyć głęboką obronę z wysokim pressingiem i byliśmy lepszym zespołem na boisku. Dobrze reagowaliśmy”.

„W przerwie powiedziałem chłopakom, że powinni mieć więcej zaufania do naszych działań i że możemy wygrać. Odwróciliśmy losy spotkania i graliśmy odważniej. Poszczególni zawodnicy byli w dobrej formie. Wygraliśmy jako kolektyw. Cieszę się, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, w Paryżu też będziemy nastawieni na wygraną. Ponieważ Başakşehir również wygrał swój mecz, sytuacja w grupie jest bardzo ciekawa”.

Christopher Nkunku

„Najważniejsze było to, że zostaliśmy w grze nawet po stracie bramki. Stopniowo byliśmy bardziej skupieni i agresywni oraz wykonywaliśmy polecenia trenera. W ten sposób udało nam się odwrócić los tego spotkania”.

„W przerwie usiedliśmy i omówiliśmy jak wygrać mecz. Dzięki karnemu Emila wygraliśmy ostatecznie mecz. Zdobycie bramki przeciwko PSG było dla mnie wyjątkowe. Ale o wiele ważniejsze było to, że moja bramka dała wyrównanie”.

Marcel Sabitzer

„Zaczęliśmy od najgorszego scenariusza, jaki można sobie wyobrazić. Z takim przeciwnikiem ciężko jest odwrócić losy meczu, ale pokazaliśmy naszą mentalność. Stworzyliśmy kilka okazji i przejmowaliśmy kontrolę. W końcu mamy upragnioną wygraną, która mnie bardzo cieszy”.

„Muszę pochwalić moich kolegów za grę ofensywną, wykonali świetną robotę. W obronę wkradała się czasami niepewność, musimy nad tym popracować. Jeśli w Paryżu zagramy na podobnym poziomie, uda nam się osiągnąć dobry wynik. Po rozegraniu jednego z najgorszych spotkań w mojej karierze (z Manchesterem United) cieszę się, że mogłem pomóc drużynie osiągnąć dobrym wynik”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły