RBLipsk.pl
Bundesliga

„Nie poddaliśmy się i ostatecznie zasłużyliśmy na zwycięstwo” - komentarze po meczu z Unionem Berlin

„Nie poddaliśmy się i ostatecznie zasłużyliśmy na zwycięstwo” - komentarze po meczu z Unionem Berlin
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Marcel Sabitzer, Emil Forsberg i Markus Krösche wypowiedzieli się po wygranym 1:0 meczu z Unionem Berlin.

Julian Nagelsmann

„W meczu przeciwko Unionowi wiesz, że nie będziesz mieć wielu szans. Stworzyliśmy jednak 3 duże okazje, a jedną z nich zamieniliśmy na bramkę. Tak jak się spodziewaliśmy, mieliśmy większe posiadanie piłki i więcej strzałów. Drużyna pozostała cierpliwa i myślę, że mecz byłby łatwiejszy gdyby Christopher Nkunku wykorzystał swoją szansę”.

„Jednak w drugiej połowie dalej graliśmy dobrze, a także udało się zapobiec kontratakom. Wygraliśmy wiele piłek, była to zasługa Alexandra Sørlotha, który rozegrał naprawdę dobry mecz. Ostatecznie w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo”.

„Ważniejsza od kreatywności w grze, jest dyscyplina. Kiedy grasz przeciwko drużynie, która dobrze broni, tak jak Union, ważne jest, aby pozostać skupionym. Zespół był cierpliwy, dojrzały i mądry”.

„Podsumowując, jesteśmy zadowoleni. Zespół spisał się naprawdę dobrze i możemy być zadowoleni z 3 punktów, zwłaszcza biorąc pod uwagę naszą sytuację - napięty terminarz. W drugiej części sezonu chcemy zdobyć tyle samo punktów, a jeśli się uda to nawet więcej”.

Marcel Sabitzer

„Wydawało się, że mamy dziś 80% posiadania piłki. Cały czas staraliśmy się wywierać na nich presję”.

„Wiedzieliśmy, że nie będziemy mieli dzisiaj wielu dużych szans, ale się nie poddaliśmy i ostatecznie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Pod koniec Union wywarł na nas presję, ale zareagowaliśmy dobrze i nie straciliśmy opanowania”.

„Musieliśmy uporać się z utratą dwóch najlepszych strzelców przed sezonem, ale nadrobiliśmy to dobrze jako zespół i mieliśmy naprawdę dobrą rundę. Teraz skupiamy się na większej spójności. Musimy nad tym popracować”.

Emil Forsberg

„Dziś nie było łatwo znaleźć miejsca. Union spisał się naprawdę dobrze i utrudnił nam życie. Jednak w końcu znaleźliśmy lukę i strzeliliśmy bramkę. To było zasłużone zwycięstwo. Przed meczem mówiliśmy, że chcemy rozegrać szybki mecz przeciwko zwartej obronie Unionu, w końcu zagraliśmy z cierpliwością, wolą i pasją i zasłużyliśmy na bramkę”.

„Nie patrzymy na Bayern, skupiamy się tylko na sobie. Musimy dobrze grać i wygrywać nasze mecze. Możemy być z siebie dumni po pierwszej połowie sezonu. Oczywiście mieliśmy kilka meczów, które nie poszły tak dobrze, jak chcieliśmy, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni”.

Markus Krösche 

„Union Berlin jest dobrze znany ze swojej silnej obrony i dziś również trudno było nam stworzyć szanse. Jednak zespół był cierpliwy i ostatecznie został wynagrodzony. Byliśmy zasłużonymi zwycięzcami”.

„W pierwszej połowie wiele rzeczy zrobiliśmy dobrze, ale być może nie stworzyliśmy wyraźnych szans. Po przerwie chcieliśmy ponownie zwiększyć tempo i stworzyć sytuację strzelecką. Udało się to zrobić i zasłużyliśmy na zwycięstwo”.

„Możemy być bardziej niż zadowoleni z naszych punktów w tej rundzie. Musisz również pochwalić drużynę za sposób, w jaki grał”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły