RBLipsk.pl
Bundesliga

„Nie nagrodziliśmy naszej dobrej gry” - komentarze po meczu z 1. FC Köln

„Nie nagrodziliśmy naszej dobrej gry” - komentarze po meczu z 1. FC Köln

Julian Nagelsmann, Willi Orban, Tyler Adams i Markus Krösche wypowiedzieli się po zremisowanym 0:0 meczu z 1. FC Köln.

Julian Nagelsmann

„Jestem zadowolony z dużej części naszego występu. Nasza gra nie była całkiem dobra w pierwszej połowie i zajęło nam trochę czasu, zanim wrzuciliśmy nasz rytm. Gdyby Amadou Haidara wykorzystał swoje okazje i wyszlibyśmy na prowadzenie, gra bardziej by nam sprzyjała. Nie nagrodziliśmy naszej dobrej gry”.

„W drugiej połowie zastosowaliśmy większą presję i gra nie była tak otwarta. Spędziliśmy dużo czasu na połowie przeciwnika, ale nie mieliśmy zbyt wiele miejsca. Ważne było, aby nie ustępować. Myślę, że zespół, który strzeliłby dzisiaj pierwszego gola, wygrałby mecz”.

„Musimy być lepsi jeśli chodzi o wykorzystywanie sytuacji. Gramy dobrze, i w dobrym stylu, ale statystyki pokazują, że nie wykorzystujemy dogodnych sytuacji. Musimy nad tym popracować. Nie martwię się jednak na podstawie jednego meczu. To był dobry występ, ale oczywiście spodobałoby nam się zwycięstwo”.

„Psychicznie nie byliśmy przygotowani na 100% - tak powinno być we wtorek i chcemy awansować do następnej rundy DFB-Pokal. Postaramy się zagrać naprawdę dobry mecz w Augsburgu i naprawić dzisiejszy wynik”.

Willi Orbán

„To nie był zły występ z naszej strony, właściwie zdominowaliśmy mecz. Kolonia nie oddała strzału na bramkę w pierwszej połowie. Jeden punkt jest bardzo frustrujący i niewystarczający. Wszystko, czego potrzebowaliśmy to jeden gol. Kolonia była zwarta w obronie i grała sprytnie. Mieliśmy wystarczająco dużo szans, aby objąć prowadzenie”.

„Pomimo dzisiejszego remisu, mieliśmy imponujący rok, w którym osiągnęliśmy wiele dobrych wyników. Chcieliśmy dziś zdobyć trzy punkty, ale nadal mogę być zadowolony z naszych wyników”.

Tyler Adams

„To nie był dla nas łatwy mecz. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dobrych okazji - gdybyśmy je wykorzystali, to mecz ułożyłby się inaczej. Powinniśmy zdobyć gola wcześniej. Zejście na przerwę z wynikiem 0:0 dało Kolonii więcej pewności siebie i w drugiej połowie grali głęboko. Bronili się naprawdę dobrze, było nam ciężko stworzyć sytuacje”.

„Jako drużyna i klub, mamy wobec siebie duże oczekiwania. Powinniśmy wygrywać takie mecze, jak ten dzisiejszy. Jednak skupiamy się teraz na wtorku i meczu w DFB-Pokal z Augsburgiem”.

Markus Krösche

„Brakowało nam dzisiaj odrobiny koncentracji i opanowania, zwłaszcza pod bramką przeciwnika. Mieliśmy kilka dobrych okazji, ale nie byliśmy tak kliniczni jak zwykle”.

„To był mecz, w którym tak naprawdę grał tylko jeden zespół. Kolonia po prostu skoncentrowała się tylko na obronie. To frustrujące, ale musimy to przyjąć i iść dalej. Mimo wszystko był to dobry występ”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły