RBLipsk.pl
Bundesliga

„Nie możemy ich lekceważyć” – Nagelsmann przed meczem z Arminią Bielefeld

„Nie możemy ich lekceważyć” – Nagelsmann przed meczem z Arminią Bielefeld
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Arminią Bielefeld.

Julian Nagelsmann o…

…Arminii Bielefeld

Ostatnio grali niewiarygodnie agresywnie pod wodzą Franka Kramera. Bronili się wysoko i pokonali Leverkusen siłą rozpędu. To dla nas ostrzeżenie.

Już w pierwszym meczu w tym sezonie sprawili nam kilka problemów. Ten mecz dotyczy trzech ważnych punktów, więc nie możemy ich lekceważyć. To jest coś, czego absolutnie nie zrobimy. Chodzi o to, aby dać z siebie wszystko w piątek.

…trenerze Bielefeld, Franku Kramerze

Znam go już z Hoffenheim. Są rzeczy, które robi inaczej niż Uwe Neuhaus, ale jest też wiele rzeczy, które zostały. Pod wodzą Kramera Bielefeld ma dobre podejście do piłki. Chcą znaleźć rozwiązania we wszystkich fazach gry i chcą rozsądnie i inteligentnie podążać do bramki przeciwnika. Widzieliśmy to w ostatnich meczach i było to bardzo imponujące.

…zawodnikach wyjeżdżających na reprezentację

Nadal nie ma ostatecznej listy. Poszukujemy rozwiązań dla wszystkich naszych zawodników. Ale nie wyślemy żadnych zawodników do obszarów wysokiego ryzyka lub obszarów, w których występuje mutacja wirusa, jeśli zmusi to ich do poddania się kwarantannie po powrocie.

…rywalizacji w składzie 

Jako zespół zawsze byliśmy na wysokim poziomie, a rywalizacja o miejsce w składzie też jest wysoka. Ogólnie w tym sezonie dużo rotowaliśmy. Myślę, że zawsze staraliśmy się, aby wszyscy zawodnicy byli zadowoleni. Atmosfera jest dobra, a zagrają ci, którzy najlepiej trenują i pasują pierwszej jedenastki.

…stanie Konrada Laimera 

W obecnej sytuacji powinien wrócić do treningów z drużyną w połowie kwietnia. Wtedy będziemy musieli sprawdzić, w jakiej jest formie fizycznej. Wiemy, że jeśli osiągnie najwyższą formę, to będzie zawodnikiem o ogromnej jakości. Oczywiście jest możliwe, że wróci na boisko, ale musi być połączenie między zawodnikiem a tym czego potrzebuje drużyna. Najważniejsze jest nadal to, że wróci do zdrowia.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły