RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

„Nie byliśmy w stanie przekroczyć naszych granic” – wypowiedzi po meczu z Liverpoolem

Julian Nagelsmann, Péter Gulácsi, Emil Forsberg i Lukas Klostermann udzielili komentarzy po przegranym 2:0 rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem.

Julian Nagelsmann

Liverpool był lepszą drużyną i zasłużył na awans. Nie graliśmy wystarczająco walecznie, aby strzelić bramki, których potrzebowaliśmy. Na początku za bardzo się przyzwyczailiśmy do gry Liverpoolu, ponieważ wywierali na nas mniejszą presję. Nie mogliśmy stworzyć niczego, czym moglibyśmy zagrozić. Podchodziliśmy do tego zbyt lekko i popełniliśmy kilka podstawowych błędów. Nasza gra była zbyt letargiczna i nie udało nam się zaskoczyć przeciwnika. W takich chwilach naprawdę widać brak kibiców, którzy popchnęliby drużynę do przodu.

Od 25. minuty byliśmy dużo lepsi i atakowaliśmy z większą odwagą, aczkolwiek nie stworzyliśmy większych szans. Nadal brakowało nam uderzenia w trzeciej tercji. Po przerwie gra toczyła się w podobny sposób. Pierwszy gol faktycznie padł z mniej niebezpiecznej sytuacji, po prostu źle broniliśmy. Przy 2:0 mecz się skończył. Te dwa gole pokazały również indywidualną jakość w drużynie Liverpoolu. To, co robią Salah i Mané, jest naprawdę wyjątkowe. Było zauważalne, że mieliśmy trochę za dużo szacunku dla Liverpoolu na boisku.

Ale moi chłopcy są tylko ludźmi - nie byliśmy w stanie przekroczyć naszych granic, dlatego Liverpool wygrał. Musimy to zaakceptować.

Péter Gulácsi

Wiedzieliśmy, że zdobycie pierwszego gola będzie ważne, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić. W drugiej połowie byliśmy blisko, kiedy Alexander Sørloth trafił w poprzeczkę.

Liverpool doskonale wykorzystał swoje szanse. Ich kontratak jest z pewnością jednym z najlepszych w Europie.

Emil Forsberg

Aby zwiększyć presję, musisz wcześnie objąć prowadzenie w takim meczu jak ten. Nie byliśmy w stanie tego zrobić, a z czasem gra toczyła się na korzyść Liverpoolu.

Perfekcyjnie przechodzą z obrony do ataku i tak właśnie zdobyli bramkę. Próbowaliśmy, ale nam nie wyszło.

Wynik boli, ale nadal jestem dumny z zespołu, który przeszedł przez trudną grupę. Musimy wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia i patrzeć w przyszłość - przed nami jeszcze ważne mecze w DFB-Pokal i Bundeslidze.

Lukas Klostermann

Nie udało nam się zrobić tego, do czego dążyliśmy. W drugiej połowie byliśmy coraz bliżej zdobycia bramki - gole Liverpoolu wpadły w złym momencie. Mimo że nie wszystko nam wyszło, wciąż mieliśmy możliwości. To boli, ale musimy już zapomnieć o tym meczu. Patrzymy na zadania, które mamy do wykonania.