RBLipsk.pl
Bundesliga

„Naprawdę ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo” – wypowiedzi po meczu z 1. FSV Mainz 05

„Naprawdę ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo” – wypowiedzi po meczu z 1. FSV Mainz 05
fot. © rbleipzig.com

André Silva, Dominik Szoboszlai, Yussuf Poulsen i Domenico Tedesco udzielili komentarzu po wygranym 4:1 meczu z 1. FSV Mainz 05, który rozpoczął rundę rewanżową.

André Silva

Wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Naprawdę ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo.

Zawsze ciężko pracuję nad sobą. Fakt, że zespół i trener tak ciężko pracują, pozwala mi dać z siebie wszystko. Każdy trener jest inny i jestem zadowolony z naszego nowego trenera. Wnosi do zespołu pozytywną energię i jesteśmy gotowi za nim podążać.

Dominik Szoboszlai 

Chcieliśmy pracować razem jako zespół, walczyć jeden za drugiego i realizować to, co nakreślił nam trener. Udało się nam to zrobić.

Zdobycie bramki zawsze mnie cieszy. Przed każdym meczem stawiam sobie za cel pomaganie drużynie. Dzisiaj to mi się udało i chcę to kontynuować.

Naszym celem są pierwsze cztery miejsca, chcemy awansować do Ligi Mistrzów. Za nami pół roku, które nie poszło tak, jak byśmy chcieli, ale dzisiaj można było zobaczyć, jak możemy grać.

Yussuf Poulsen

Można powiedzieć, że to był doskonały początek roku. Jestem bardzo zadowolony.

Spędziliśmy trochę więcej czasu z nowym trenerem, więc umiemy lepiej wdrażać jego pomysły na boisku. Dzisiaj można było to zobaczyć. Mogliśmy teraz więcej trenować, co nie miało miejsca na początku współpracy - mieliśmy dużo meczów w krótkim czasie.

Domenico Tedesco 

Mainz na początku bardzo dobrze się ustawiali i trzymali nas wysoko. Byliśmy trochę skazani na grę długą piłką. Mieliśmy dużo posiadania i musieliśmy czekać na odpowiedni moment, aby stworzyć sobie sytuację do zdobycia bramki. Czerwona kartka zdecydowanie nam pomogła. Dalej dobrze kontrolowaliśmy grę i jesteśmy zadowoleni z trzech punktów.

Mieliśmy kilku zawodników, którzy wrócili po przerwach. Tymi zawodnikami byli Christo, André i Yussi. Zapytałem ich ile dadzą radę zagrać. Po dyskusji zdecydowaliśmy, że André i Yussi zagrają w pierwszym składzie, a Christo wejdzie z ławki. 

Oczekujemy, że wszyscy nasi zawodnicy będą pracować. Kiedy wszyscy są dostępni, młodym zawodnikom nie jest tak łatwo grać. Jednak dobrze, że są częścią składu i trenują na tak wysokim poziomie. To pomaga im w rozwoju. W tym tygodniu pracowali bardzo dobrze. Wszyscy są dobrymi zawodnikami, którzy po prostu muszą iść w kierunku, w którym idą.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły