RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Nagelsmann: „Zawodnicy rwą się do gry”

Nagelsmann: „Zawodnicy rwą się do gry”
fot. © rbleipzig.com

Nowy sezon za rogiem, a pierwszym przeciwnikiem w sezonie 2020/21 będzie 1. FC Nürnberg w starciu pierwszej rundy DFB-Pokal.

Obecnym trenerem 1. FC Nürnberg jest Robert Klauß, który do niedawna był asystentem Juliana Nagelsmanna w RB Lipsk. Przed sobotnim meczem Nagelsmann poruszył temat właśnie Klaußa, nowych zawodników, możliwych transferów i przygotowań do rozgrywek.

Julian Nagelsmann o…

…obecnym trenerze 1. FC Nürnberg, Robercie Klaußie

„Wylosowanie 1. FC Nürnberg to trochę przykład prawa Murphy’ego. Jednak niezależnie od ich nowego trenera, to jest trudny przeciwnik. Po słabym sezonie są w trakcie przebudowy. W sobotę nie będą mieli nic do stracenia i będą chcieli się pokazać. Oczywiście chcemy wygrać i awansować. Jesteśmy drużyną z górnej półki, półfinalistą Ligi Mistrzów”.

„Robert ma wiele do zaoferowania w swoim fachu, jest też bardzo dobrą osobą. Jestem szczęśliwy, że trenuje 1. FC Nürnberg – zasłużył na taką możliwość. Kilka rzeczy, które trenujemy można teraz zobaczyć również w Norymberdze, to normalne. Być może Robert ma przewagę w tym pojedynku, bo lepiej zna mój zespół niż ja jego, ale to ja mam lepszych zawodników. Nie zamierzam od nowa wymyślać naszego podejścia do gry tylko dlatego, że ich trener był wcześniej asystentem w RB Lipsk”.

…problemy z motywacją

„Po półfinałach Ligi Mistrzów nie mieliśmy żadnych problemów z motywacją. Zamiast tego zawodnicy rwą się do gry. Jestem zadowolony, że wracamy od razu do gry o konkretne cele”.

„Problemy z motywacją masz kiedy jesteś całkowicie zadowolony. Oczywiście, jesteśmy zadowoleni, że graliśmy w półfinale Ligi Mistrzów, ale nie przyniosło nam to oczekiwanej satysfakcji. Nasze cele się nie zmieniły, chcemy w przyszłości osiągnąć więcej. W najbliższym sezonie chcemy znowu awansować do Ligi Mistrzów i rozegrać znaczącą rolę w walce o jedno z czterech pierwszych miejsc. W samej Lidze Mistrzów chcemy awansować do fazy pucharowej. Poprzednie rozgrywki DFB-Pokal nie był zbyt udany dla nas i widzimy możliwość poprawy”.

…nowych zawodnikach

„Chan może być dla nas opcją na najbliższy mecz. Na początku miał kilka problemów, jednak obecnie nie ma po nich śladu. Świetnie wygląda na treningach, bardzo ciężko bronić przeciwko niemu. Spójrzcie na jego uda – wygląda jak bestia”.

„Benny nie trenował przez długi czas z powodu kontuzji. Wrócił dopiero półtora tygodnia temu. Na mecz z 1. FC Nürnberg raczej nie będzie gotowy, brakuje mu rytmu meczowego. Widzimy, że dobrze trenuje, ale musimy patrzeć na jego zdrowie”.

…potencjalnych transferach

„Nie spadniemy z ligi jeżeli nie kupimy nowych zawodników. Okno transferowe jest nadal otwarte i zostało jeszcze trochę czasu na wzmocnienia. Byłoby zdecydowanie łatwiej gdybym miał dostępnych kilku dodatkowych zawodników. Jestem pewny siebie i zadowolony z drużyny, jaką mamy obecnie”. 

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły