RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Nagelsmann: „To był niewiarygodny występ zespołu”

Nagelsmann: „To był niewiarygodny występ zespołu”
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann na konferencji prasowej opowiedział o meczu z Atlético, atmosferze, jaka panuje w drużynie, występie Marcela Halstenberga i zbliżającym się pojedynku z Paris Saint-Germain.

Julian Nagelsmann o…

…meczu z Atlético

„To był niewiarygodny występ zespołu. Straciliśmy nieco kontrolę nad meczem po zdobyciu bramki, ale po wyrównianiu wróciliśmy i zaczęliśmy grać lepiej. Do końca walczyliśmy o każdą piłkę i wykazaliśmy się ogromną cierpliwością”.

„Oczywiście mieliśmy szczęście, że piłka przy drugim golu wpadła po odbiciu od obrońcy, ale nasza gra i przygotowanie akcji były bardzo dobre. Do samego końca było widać, że chłopaki wierzyli, że strzelą bramkę. Nie można było powiedzieć, że byliśmy mniej doświadczoną drużyną”.

…atmosferze, jaka panuje w drużynie

„Przełożyliśmy dzisiejszy trening na popołudnie, żeby chłopacy mogli się wyspać. Oczywiście wczoraj atmosfera była świetna. Chłopcy dobrze się bawili”.

„Rozmowa w szatni była naprawdę ożywiona. Chłopcy byli zdeterminowani i pełni podniecenia, nie można było wyczuć napięcia ani nerwów. W ciągu dnia byli skupieni i skoncentrowani do rozpoczęcia meczu”.

…występie Marcela Halstenberga

„Chciałbym w szczególności pochwalić Halste. Wczoraj zagrał absolutnie wyjątkowo. Ledwo mógł trenować w ciągu ostatnich tygodni i niekoniecznie planowaliśmy, aby zagrał pełne 90 minut. Ostatecznie wyszło tak, że zagrał cały mecz. Po meczu czuje się dobrze i wszystko jest w porządku”.

…zbliżającym się pojedynku z PSG

„Thomas Tuchel naprawdę zna się na piłce. Atakują w zupełnie inny sposób niż Atlético. Mają niesamowitą jakość i wybitne indywidualności, do tego po zawieszeniu wraca jeden z najlepszych zawodników - Angel Di Maria. W obronie również są bardzo mocni, mają duże doświadczenie i świetną mentalność. Wiem jednak, że mój zespół da radę, kiedy wyjdą we wtorek na boisko”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły