RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann: „Styl gry Augsburga znacznie się poprawił”

Nagelsmann: „Styl gry Augsburga znacznie się poprawił”
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann na konferencji prasowej przed meczem z Augsburgiem opowiedział o przerwie reprezentacyjnej, planach na najbliższą przyszłość, młodych zawodnikach z akademii znajdujących się w kadrze RB Lipsk i o stylu gry Augsburga.

Julian Nagelsmann o…

…przerwie reprezentacyjnej

„Fakt, że kilku naszych zawodników może wrócić do treningów dopiero w piątek, ponieważ czekamy na wyniki ich testów na COVID-19. Niemniej jednak, jako pierwszy trener, moim zadaniem jest radzenie sobie w takich sytuacjach i jak najlepiej to wykorzystać. Dodatkowo jestem odpowiedzialny za przygotowanie moich zawodników, aby wiedzieli co mają robić, nawet gdy nie ma treningu”.

…planach na najbliższą przyszłość

„Ogólnie rzecz biorąc uważam, że nasz skład jest dobrze przygotowany do sezonu. Jednak jako zespół musimy być jeszcze bardziej kliniczni jeśli chodzi o finisz meczu. Możemy nieco zmniejszyć intensywność w końcowych etapach meczów. 7 meczów w 21 dni będzie dla nas niezwykle trudnych, a wraz z upływem sezonu wszystko nie będzie łatwiejsze”.

…młodych zawodnikach z akademii

„Zasadniczo naszym celem jest integracja zawodników z naszej akademii w pierwszym zespole. Ostatnio poczyniliśmy pewne postępy w tym względzie, kiedy Josha Wosz zagrał w ostatnim meczu z Schalke, a Dennis Borkowski przeciwko Augsburgowi w zeszłym sezonie”.

„Jest jednak jedna rzecz, którą chcę od nich zobaczyć. Nasi zawodnicy z akademii muszą uznać, że jestem trenerem, który ma doświadczenie w pozyskiwaniu młodych talentów. Muszą wiedzieć, że mamy do rozegrania kilka meczów, a pomiędzy nimi nie ma wiele czasu na odpoczynek, co oznacza, że będą mieć szansę zagrać w pierwszej drużynie. Mając to na uwadze, muszą wprowadzić odpowiednią mentalność do drużyny i mieć absolutne pragnienie wygrywania każdego meczu! Zawodnicy tacy jak Tyler Adams czy Angeliño są tego dobrym przykładem, a zawodnicy z naszej akademii mogą się od nich uczyć. Obaj, bez względu na to, czy są na treningu, czy w trakcie meczu, zawsze dają z siebie wszystko i zawsze mają ochotę grać i wygrywać”.

…stylu gry Augsburga

„W porównaniu z poprzednim sezonem styl gry Augsburga znacznie się poprawił. Nie pozwalają na tyle kontrataków i podejmują mniejsze ryzyko. Mają przejrzystą taktykę i kilka opcji do sprawdzenia w ataku. Na przykład, mają kilku silnych ofensywnych zawodników, takich jak André Hahn, Michael Gregoritsch i Florian Niederlechner, którzy są bardzo dobrzy fizycznie i stanowią zagrożenie”.

„Będziemy musieli być przygotowani na wszystko i realizować nasz plan gry, utrzymując piłkę i będąc agresywnym przy naszym gegenpressingu. To będzie klucz do walki z Augsburgiem”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły