RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann: „SC Freiburg to efektywny zespół”

Nagelsmann: „SC Freiburg to efektywny zespół”
fot. © rbleipzig.com

Przed meczem z SC Freiburg udział w konferencji prasowej wziął Julian Nagelsmann i opowiedział o stylu gry przeciwników, wartości cech ofensywnych u obrońców czy też o podejściu do wygranej z PSG.

Julian Nagelsmann o…

…odmienionym zespole SC Freiburg

„Podobnie jak w wielu zespołach SC Freiburg przed sezonem opuściło kilku zawodników. Jednak byli w stanie znaleźć w ich miejsce wartościowych piłkarzy i generalnie są bardzo zgranym i efektywnym zespołem. Podstawowi zawodnicy grają ze sobą od kilku sezonów razem z tym samym trenerem. W efekcie mają wiele wyszkolonych mechanizmów, dobrą mentalność i jasne procesy, które wyróżniają ich od wielu lat”.

…stylu gry przeciwnika

„Byli i są, mimo zmian, bardzo dobrym zespołem. Moim zdaniem początek sezonu nie jest reprezentatywny – nie zasłużyli na przegrane w niektórych spotkaniach i niefartownie stracili punkty. Będą chcieli zdobyć trzy punkty w meczu z nami, a my oczekujemy pojedynku z drużyną dobrą w defensywie, potrafiącą odebrać piłkę i mocno pracującą bez piłki”.

…cechach ofensywnych u obrońców

„To jak Nordi i Angeliño idą do przodu na skrzydła sprawia, że są bardzo ważnymi zawodnikami w naszej grze. Chcemy stwarzać presję na przeciwnikach i stwarzać tym szanse na bramkę. Ci zawodnicy robią to bardzo dobrze i potrafią strzelić bramkę lub dograć ostatnie podanie. Marcel Halstenberg i Benny Henrichs również radzą sobie coraz lepiej na tej pozycji. Przeciwko drużynom, które grają wąsko i głęboko bardzo przydatne i ważne jest posiadanie dobrych zawodników na tej pozycji”.

…pewności siebie po wygranej z PSG

„Wygrana z drużyną taką jak Paris Saint-Germain zawsze powoduje zwiększenie pewności siebie, to jasne. Zauważyłem to także u siebie. Niezależnie czy to mecz domowy, czy wyjazdowy, jeżeli nie wygrasz to nie jest to zbyt dobre uczucie. Nie możesz się wyłączyć i twój mózg cały czas Ci o tym przypomina. Wygrana z PSG spowodowała wiele dobrego. Dodatkowo drużyna pokazała, że nawet przy słabym rozpoczęciu może odwrócić losy spotkania. To jest bardzo dobre dla pewności siebie i w zarządzaniu stresem”.

…odpowiedniej kontroli obciążenia

„Obecnie i patrząc na zbliżający się terminarz, nie mamy zbyt dużo możliwości, żeby optymalnie zarządzać obciążeniem u zawodników. Raczej to terminarz definiuje nam treningi i przygotowania. Zawodnicy trenują, grają, regenerują się, trenują, grają, regenerują się. Dlatego wszystko, co możemy kontrolować to intensywność poszczególnych jednostek treningowych”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły