RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z Werderem: „Jesteśmy silni na swoim boisku”

Nagelsmann przed meczem z Werderem: „Jesteśmy silni na swoim boisku”

W sobotnie popołudnie mecz z Werderem Brema, a dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem Juliana Nagelsmanna.

Julian Nagelsmann o…

…dynamice i formie

„Jesteśmy niesamowicie silni na swoim boisku w tym sezonie. Zarówno w Bundeslidze jak i w Lidze Mistrzów. Teraz, po trzech niezwykle ważnych meczach z Başakşehirem, Bayernem i Manchesterem United nie obawiam się o formę w meczu z Werderem. Wiemy, że sobotni mecz nie jest aż takim obciążeniem psychicznym dla zawodników, ale nadal chcemy korzystać z dobrej dynamiki z poprzednich spotkań i chcemy utrzymać się na tej fali”.

…ambicjach Werderu Brema

„Florian Kohfeldt jako minimum dla swojego zespołu wyznaczył zdobycie punktu w meczu z nami i z Borussią za tydzień. On jest bardzo ambitnym trenerem, który dobrze zna naszą i swoją sytuację. Brema bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon. W sobotę będą świeższą drużyną na boisku. Będą starać się wejść do gry z dużą energią i fizycznością, aby zmusić nas do kapitulacji. Musimy znaleźć na to sposób!”

…życiu w RB Lipsk

„Podczas mojej półtorarocznej kadencji w RB Leipzig wiele się udało dokonać. Kiedy wprowadzasz zmiany i masz pewne pomysły ich realizacja zajmuje trochę czasu. Każdy pracownik, który jest tutaj na pokładzie, idzie w tym samym kierunku. Wśród piłkarzy i w zespole trenerskim panuje wyjątkowo dobra atmosfera. Wszyscy dobrze się znamy, a wyjazd do Lizbony jeszcze zacisnął więzy”.

…widocznym postępie

„Czas, jaki możemy poświęcić na treningi jest obecnie mocno ograniczony. Dlatego w tej chwili moim głównym zadaniem jest przekazanie moim zawodnikom poszczególnych zadań i ich ról w rozmowach jeden na jeden. Amadou Haidara wyciąga wiele z tych rozmów, zrobił ogromne postępy w tym sezonie, a przeciwko Manchesterowi United był jednym z najbardziej zauważalnych graczy”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły