RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z VfL Wolfsburg: „Drużyna była sfrustrowana”

Nagelsmann przed meczem z VfL Wolfsburg: „Drużyna była sfrustrowana”

W sobotę, o 15:30 na Volkswagen-Arena VfL Wolfsburg zmierzy się z RB Lipsk. W konferencji prasowej przed meczem wziął udział Julian Nagelsmann.

Julian Nagelsmann o…

…efekcie przegranej z BVB

„Oczywiście drużyna była sfrustrowana. Wiemy, że nie udaje nam się zbyt często wygrywać z najlepszymi zespołami”.

„To był jeden z najcięższych meczów, jakie mieliśmy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Dałem jasno do zrozumienia co musimy zrobić, żeby grać lepiej i wyjaśniłem czego oczekuję od naszej gry”.

„Byliśmy mocni przez pierwsze 32 minuty i powinniśmy objąć prowadzenie, nawet jeśli nie mieliśmy zbyt dużo klarownych szans. Z drugiej strony nie pozwoliliśmy Borussii oddać strzału na naszą bramkę przez 35 minut. W drugiej połowie nie udało nam się kontynuować dobrej gry z pierwszej połowy”.

…VfL Wolfsburg

„Po niezbyt łatwym starcie sezonu Wolfsburg stał się niesamowicie stabilną drużyną. Zrobili ogromne postępy i jest to znak, że robią bardzo dobrą pracę”.

„Są drużyną z dużą ilością sprintów i są dobrzy fizycznie. Dobrze wywierają presję i mają paru zawodników z fantastyczną jakością. Dobrze ustawiają się w obronie i nie pozwalają na zbyt dużo kontrataków. Po stracie mocno doskakują i próbują odebrać piłkę”.

„Oliver Glasner powiedział, że jego zespół przez ostatnie miesiące zbudował jedność – i widać to na boisku”.

„Piłkarze z Wolfsburga mają chęć na wygraną w każdym meczu i tak będzie również w pojedynku z nami. Ale nie tylko Oliver Glasner jest trenerem, których zawsze chce wygrywać – ja też i tak właśnie będzie wyglądał ten mecz”.

…znaczeniu nadchodzącego meczu

„To, co robi Bayern nie ma na nas żadnego wpływu. Po porażce z BVB chcemy zachować dystans do kolejnych drużyn w tabeli i utrzymać naszą pozycję. Będzie to możliwe jedynie przy wygranej!” 

…obecnej liczbie bramek

„Zasadniczo należy ufać swoim napastnikom i kontynuować z nimi ciężką pracę. Nie bez powodu sprowadziliśmy latem dwóch napastników – coś w nich widzimy”.

„Dla Alexandra Sørlotha gol przeciwko Borussii Dortmund był bardzo ważny i dał mu oparcie. Jest w nim wiele potencjału: jest dynamicznym, szybkim zawodnikiem, który jest mocny w powietrzu i ma ciąg na bramkę. Alex potrzebuje jeszcze trochę cierpliwości”.

„Będziemy pracować nad zdobyciem większej liczby bramek”.

…Christopherze Nkunku i Justinie Kluivercie

„Christo rozegrał wyjątkowo dobrą pierwszą połowę sezonu w poprzednim roku. Razem z Justinem Kluivertem wprowadzają dużo dynamizmu pod bramką przeciwnika. Obaj mają różne mocne strony w ataku, co sprawia, że jesteśmy mocni w pod bramką przeciwnika”.

„Musimy radzić sobie bez nich z powodu kontuzji. Fizycznie, nie są może gotowi na 100%, ale sprawiają dobre wrażenie. Nie są jeszcze gotowi na występ w pierwszej jedenastce”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły