RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z TSG 1899 Hoffenheim: „Wygrana da nam przewagę psychologiczną”

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z TSG Hoffenheim.

Julian Nagelsmann o…

…przewadze psychologicznej

Nie ma wątpliwości, trzy punkty w piątek wieczorem będą naprawdę ważne - wywarłoby to presję na rywali. Wygrana dałaby nam również niewielką przewagę psychologiczną.

…naszym najbliższym przeciwniku

Na Red Bull Arenę zmierza naprawdę dobry przeciwnik. W ostatnich tygodniach nie zdobyli punktów, na które być może zasłużyli. Mają dobrych trenerów, dobrych zawodników i zawsze mają pomysł na grę. W trakcie meczu dokonują wiele zmian i dostosowują się do każdego przeciwnika.

Nasze starcia z Hoffenheim zawsze były bardzo wyrównane. Widać to było w naszym meczu w pierwszej części sezonu. Udało nam się wygrać ten mecz, ale było blisko i niezbyt ładnie. To samo dotyczy meczów w zeszłym sezonie. Musimy zagrać najlepiej, aby wygrać ten mecz.

…końcówce sezonu

Mamy trudne pozostałe mecze. Nadal potrzebujemy ośmiu punktów, aby był to najbardziej udany sezon w historii klubu. Musimy wygrywać mecze - to takie proste. Skupiamy się tylko na sobie, aby zdobyć jak najwięcej punktów, jak tylko możemy. Wtedy zobaczymy, czy Bayern się potknie, czy nie. Jeśli skończymy na drugim miejscu, to nadal będzie to znakomity sezon.

…pracy do wykonania

Taki powrót wydarzył się wcześniej tylko raz: w 2001 roku Bayer Leverkusen prowadził w lidze z pięciopunktową przewagą nad Borussią Dortmund, ale ostatecznie BVB zdobyło tytuł mistrza Niemiec. Po raz kolejny jesteśmy dwa punkty bliżej po remisie Bayernu z Unionem.

Chcemy wykonywać swoją pracę i to właśnie będziemy robić. Oczywiście chcielibyśmy zostać mistrzami, ale by tak się stało, musimy wygrać wszystkie mecze i mieć nadzieję, że drużyna Hansiego Flicka dwukrotnie przegra. Spróbujemy ich zaatakować i zobaczymy, co z tego wyniknie.

…półfinale DFB-Pokal 

Ani Hoffenheim, ani Köln nie powiedzą: „Śmiało, zabierzcie trzy punkty i idźcie w spokoju przygotować się do półfinału DFB-Pokal”. Musimy kontynuować rozgrywki Bundesligi z pełnym zaangażowaniem. Jeśli tego nie zrobimy, mecz z Bramą nie będzie tak przyjemny.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

istmeno

Muszą byc trzy punkty. Rywal jak najbardziej do pokonania