RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z BVB: „Jesteśmy niezwykle silni psychicznie”

Nagelsmann przed meczem z BVB: „Jesteśmy niezwykle silni psychicznie”

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed sobotnim meczem z Borussią Dortmund.

Julian Nagelsmann o…

…jakości Borussii Dortmund

„Borussia Dortmund to niewątpliwie niezwykle utalentowana drużyna. Cechuje ich niesamowita jakość zwłaszcza pod bramką rywali. Są również niezwykle niebezpieczni podczas stałych fragmentów gry”.

„Erling Håland wraca po kontuzji. Jego ruch na boisku i umiejętność strzelania bramek może zaszkodzić każdej drużynie. Do nas będzie należało powstrzymanie piłki, zanim trafi ona do tego zawodnika. Ale on jest oczywiście tylko jednym z wielu bardzo utalentowanych zawodników. Borussia ma wielu innych piłkarzy, którzy mogą stworzyć problemy pod naszą bramką i na nich również musimy się skupić”.

…zadaniach zespołu przeciwko BVB

„Mamy pewność, że możemy dać z siebie więcej niż w ostatnim domowym spotkaniu przeciwko BVB. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby nasza gra obronna w tym meczu pokazała ten sam poziom co w ostatnim czasie – to będzie klucz do sukcesu. Oczywiście przekształcenie naszych szans na bramki również będzie grało rolę. Przeciwko takiej drużynie jak BVB nie będziemy mieć ich na pęczki”.

…obecnym sezonie

„Jesteśmy w dobrym stanie. Kiedy wygrywamy przy takim napięty terminarzu jest nam łatwiej radzić sobie ze wszystkim niż kiedy przegrywamy. Musimy inwestować w to wiele naszej energii i utrzymywać się na fali. Charakter mojej drużyny jest niezwykła. Jesteśmy niezwykle silni psychicznie i nie mam uczucia, że takie podejście się zmieni w najbliższym czasie”.

„Chcemy wygrać to spotkanie i zrobimy wszystko, żeby to nam się udało. Zdobycie przewagi dziewięciu punktów nad bezpośrednim rywalem byłoby wielkim krokiem”.

…celach na sezon

„Z założenia chcemy walczyć o najwyższe cele. Chcemy być dla każdego ciężkim rywalem i chcemy walczyć o najlepsze miejsce. Patrząc na tabelę, najbliższe kilka spotkań będzie bardzo interesujących. Każde spotkanie w lidze jest testem – nie będzie inaczej w meczach z BVB, Wolfsburgiem czy Unionem”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły