RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z Bayernem: „Chcemy grać odważnie”

Nagelsmann przed meczem z Bayernem: „Chcemy grać odważnie”
fot. © youtube.com/channel/UCkZwB4IGoNBvRmVT2gaO4XA

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Bayernem Monachium. Mecz z obecnym Mistrzem Niemiec odbędzie się już jutro, a jego początek zaplanowany jest na 18:30.

Julian Nagelsmann o…

…różnicach w stosunku do Bayernu

„Bayern Monachium ma najlepszą kadrę w Bundeslidze. To fakt. Zainwestowali pieniądze i podjeli dobre decyzje personalne. Niektórzy zawodnicy grają ze sobą od kilku sezonów. Niewielu graczy Bayernu opuszcza klub, żeby zrobić kolejny krok w swojej karierze. Z nami i np. Borussią Dortmund jest inaczej”.

„W Monachium od dłuższego czasu są przyzwyczajeni do sukcesu. To pokazuje kolekcja tytułów. W obecnym sezonie od czasu do czasu można zobaczyć lekkie zmęczenie. Podobnie jak my mieli długi sezon i niewielki czas na przygotowania. W niektórych sytuacjach nie grają tak ostro jak w zeszłym roku. W ciągu tygodnia odpoczęło kilku ich podstawowych zawodników. Będą chcieli uzyskać jak najlepszy wynik na swoim stadionie”.

„Po wygranej możemy wyprzedzić Bayern i zostać liderem. Ale to nie znaczy, że jesteśmy na równym poziomie. To jest zupełnie inny klub, a dla nas to świetne doświadczenie. Ciężko pracowaliśmy, żeby znaleźć się w obecnym miejscu. Mamy nadzieję wykorzystać sytuację”.

„W zeszłym sezonie mogliśmy wygrać w Monachium. Zgodnie z moją wyobraźnią opracowaliśmy dobry pomysł na ten mecz”.

…wysiłkach na szczycie

„Każdy sportowiec nie może się doczekać zdobycia szczytu. Grasz po to, aby osiągać maksimum. W przeciwnym razie nie zostałbyś sportowcem. W Bundeslidze musi się wiele wydarzyć, żeby inny zespół był na szczycie. W Bayernie pod wodzą Hansiego Flicka zespół się jeszcze bardziej rozwinął”.

„Chcemy grać odważnie, mamy odważny plan i pomysł na ten mecz. Moi zawodnicy chcą zagrać najlepiej jak potrafią i chcą dać z siebie wszystko. Musimy jednak pamiętać, że w przyszłym tygodniu będziemy grać z Manchesterem United – musimy podejmować rozsądne i mądre decyzje. Chcemy wygrać mecz z Bayernem, ale nie musimy. Ważne jest, żeby znaleźć tutaj złoty środek – również w odniesieniu do kontuzjowanych i nieobecnych zawodników”.

„Jako trener potrzebujesz cierpliwości. Jeśli masz graczy, którzy grają wszystkie spotkania to trzeba wziąć pod uwagę słabszą formę, aby móc ruszyć do przodu. Oczywiście, że chcielibyśmy zdobyć tytuł, ale Uwe Neuhaus z Arminii też o tym marzy”.

…Hansim Flicku

„Bayern pod jego skrzydłami ogromnie się rozwinął. Zrobili największą pracę w kontekście obrony i gry z kontry. Hansi to niezwykła osoba, która stara się zabrać ze sobą każdego gracza. Podjął kilka dobrych decyzji w zeszłym sezonie. Trudno to zrobić lepiej niż on. Zdobył wszystko, co było możliwe”.

„To fajny facet i bardzo miła osoba, z którą lubiłem pracować w Hoffenheim. Jestem bardzo szczęśliwy z jego sukcesów”.

…Dayotcie Upamecano

„Dayot miał zbyt duży udział w straconych bramkach w ciągu ostatnich tygodni. Większość z nich była spowodowana nieostrożnymi błędami. Jednak liczba dobrych meczów jest nadal wyższa. Czasami zapominamy, że to młody zawodnik. Musi wyciągnąć właściwe wnioski ze swoich błędów i stanie się bardziej pewny siebie. Zdecydowanie ma potencjał, by stać się zawodnikiem klasy światowej. Upa jest typem osoby, która chce się doskonalić. Zawsze mały krok do tyłu powoduje, że stajesz się lepszym”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły