RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z Bayerem: „Ten mecz jest bardzo ważny”

Nagelsmann przed meczem z Bayerem: „Ten mecz jest bardzo ważny”

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Bayerem Leverkusen.

Julian Nagelsmann o…

…znaczeniu meczu z Leverkusen

„Sobotni mecz nie ma bezpośredniego wpływu na wyścig o tytuł. Bayern prowadzi siedmioma punktami. Ten mecz jest bardzo ważny, zwłaszcza biorąc pod uwagę miejsca dające kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Mamy przewagę 3 punktów, jeśli wygramy, powiększymy przewagę, ale jeśli przegramy, zobaczymy jak nas wyprzedzą. Cokolwiek się stanie, to nie będzie koniec naszego sezonu”.

„Obie drużyny rozpoczęły sezon naprawdę dobrze, ale nie zdobyły tylu punktów, ile by chciały w ciągu ostatnich sześciu meczów - to nic dramatycznego. Wygląda na to, że Bayern nieco uciekł, ale za nami jest już bardzo blisko. Dlatego ważne jest, abyśmy zwiększali lub przynajmniej utrzymywali dystans między nami a rywalami”.

…spotkaniu z byłymi zawodnikami

„Fakt, że dobrze znam Nadiema Amiriego, Kerema Demirbaya czy Patrika Schicka i trenowałem ich w przeszłości, ale nie jest to dla nas zaletą, ani nie ma żadnego wpływu na naszą analizę przeciwnika”.

„Oczywiście znam pewne cechy zawodnika, ale nie znam planu, który da mu Peter Bosz”.

„Dla mnie Peter Bosz to jeden z najzdolniejszych trenerów w Europie i naprawdę fajnie gra w piłkę nożną. Pod jego wodzą moi byli zawodnicy zrobili więcej dobrych kroków”.

…mentalności

„Mentalność nie była problemem w meczu z Mainz. Było podobnie jak w meczach z Manchesterem United i Borussią Dortmund. Nasza pierwsza połowa była zupełnie inna niż druga i pozwoliliśmy, aby niepowodzenia zepchnęły nas z toru i straciliśmy z oczu cel. To nie powinno się zdarzyć”.

„Mamy zdolność odwracania wszelkich niepowodzeń, przed którymi stoimy, zarówno fizycznie, jak i fizycznie. Głowy i ciała chłopców są w dobrym stanie”.

„Ilekroć nie graliśmy dobrze przez kilka meczów w zeszłym sezonie, zostawiałem chłopaków w spokoju i pracowałem z nimi tylko nad kilkoma rzeczami. Nie chcę znowu popełnić tego błędu. Na przykład w poniedziałkowy wieczór przeprowadziliśmy analizę wideo, podczas której chłopcy zwykle mieli wolne”.

…przewadze Bayernu

„To nie tak, że nie mieliśmy wcześniej trudnych zadań, a ambicje klubu nie są dla nas ciężarem. Wszyscy jesteśmy głodni i chcemy grać do granic możliwości”.

„Nadal bierzemy udział we wszystkich trzech rozgrywkach. Nasz cel, jakim jest awans do Ligi Mistrzów, jest nadal możliwy do osiągnięcia i jesteśmy na dobrej pozycji, aby to zrobić”.

„Siedmiopunktowa luka między nami a Bayernem nie ułatwia nam niczego, ani nie zmniejsza presji. Musimy utrzymywać wysoki poziom w lidze, abyśmy mogli nadal dobrze występować w DFB-Pokal i Lidze Mistrzów. Mecze z Bochum i Liverpoolem będą bardzo ważne, obie drużyny są niezwykle ambitne - do tego musimy być na najwyższym poziomie i lepiej wykorzystywać swoje szanse”.

…okienku transferowym

„Warto pomyśleć o wypożyczeniu dla Dennisa Borkowskiego. Jest w wieku, w którym potrzebuje czasu na grę, aby dalej się rozwijać, a go w tej chwili nie ma, także dlatego, że U19 nie gra z powodu pandemii. Jest jednak zbyt utalentowany, aby siedzieć na ławce przez cały czas. Dla drużyn, które walczą o mistrzostwo lub swoje bezpieczeństwo, nie ma czasu na eksperymenty, a Dennis potrzebuje rytmu”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły