RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Nagelsmann przed meczem z Başakşehirem: „Chcemy wygrywać każdy mecz”

Nagelsmann przed meczem z Başakşehirem: „Chcemy wygrywać każdy mecz”
fot. © rbleipzig.com

Już jutro w Stambule, na stadionie im. Fatiha Terima, İstanbul Başakşehir podejmie RB Lipsk. Dzisiaj w konferencji prasowej przed meczem udział wzięli Julian Nagelsmann i Emil Forsberg.

Julian Nagelsmann o…

…obowiązkowej wygranej w meczu Ligi Mistrzów

„Jutrzejszego meczu nie traktujemy inaczej od innych. Chcemy wygrywać każdy mecz. Każdy mecz w Lidze Mistrzów jest obarczony „obowiązkiem wygranej” z powodu małej ilości meczów w fazie grupowej. Jestem pozytywnie nastawiony. Dobrą wiadomością jest to, że nie jesteśmy zależni od nikogo, a osiągnięcie naszych celów jest w naszych rękach”.

„Będziemy musieli osiągnąć najlepszy możliwy wynik przeciwko Başakşehirowi. Pokazaliśmy przeciwko Paris Saint-Germain, że potrafimy zagrać dobry mecz. Jestem pewien, że możemy tutaj zdobyć trzy punkty”.

…specjalnej roli Angeliño i Daniego Olmo

„Nasi hiszpańscy zawodnicy stali się kluczowymi postaciami w zespole dzięki swoim bardzo dobrym występom w ostatnich tygodniach. Mam nadzieję, że będą swoją formę kontynuować przeciwko Başakşehirowi. Będę szczęśliwy jak Angel zdobędzie znowu bramkę i chciałbym zobaczyć Daniego, który jest groźny w ataku”.

…Stambule, Monachium i Manchesterze

„Trzy ekscytujące mecze w nadchodzącym tygodniu. Ostatnio mówiłem, że chcę, żeby moi zawodnicy żyli tu i teraz – wymagam tego również od sztabu. Żaden z tych meczów nie jest ważniejszy od kolejnego. Przygotowujemy się do wygrania każdego ze spotkań”.

„Jeżeli nie wygramy z Bayernem w sobotę, możemy nadal osiągnąć nasze cele, ale to nie znaczy, że nie chcemy tam wygrać. Z powodu częstotliwości nadchodzących gier mamy ewentualną możliwość nadrobienia strat. W Lidze Mistrzów to nie jest możliwe. Po dwóch porażkach nie możemy pozwolić sobie na kolejną”.

…Alexandrze Sørlothu

„Po meczu z Arminią dałem Alexowi chwilę dla siebie. On dobrze radzi sobie z sytuacją, a to nie jest pierwszy raz kiedy przechodzi gorszy moment w swojej karierze. Przeciwko Bielefeld zagrał dużo lepiej. Spojrzymy na analizę wideo przed meczem i być może będzie mu trochę łatwiej poradzić sobie tutaj, w Turcji. Jestem w dobrym nastroju i wiem, że poprawi on swoją grę – może zajmie to trochę dłużej, ale mamy dla niego czas”.

Emil Forsberg o…

…duchu w zespole

„Wszyscy są w dobrych nastrojach i jest pozytywna atmosfera w zespole. Zostaje się piłkarzem, żeby grać w Lidze Mistrzów. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę tego doświadczać. Wszyscy czujemy to samo. Przed nami jest tydzień z trzema ważnymi meczami, ale skupiamy się jedynie na środowym meczu. Chcemy wygrać”.

…swoim stanie psychicznym

„Sprawy układają się dobrze w tym momencie. Jestem trochę starszy i mądrzejszy. Nie opuściłem żadnej sesji treningowej przed sezonem i udało mi się uniknąć większych kontuzji. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces musisz ciężko pracować i wierzyć w siebie”.

„W RB Leipzig jest naprawdę fajnie. Gramy świetny futbol więc zawsze chcesz być zaangażowany – na treningu i w dniu meczu”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły