RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z Augsburgiem: „Duch zespołowy nas wyróżnia”

Nagelsmann przed meczem z Augsburgiem: „Duch zespołowy nas wyróżnia”

Jutro o 20:30 na Red Bull Arena RB Lipsk zmierzy się z FC Augsburg. W konferencji przed meczem wziął udział Julian Nagelsmann.

Julian Nagelsmann o…

…zbliżającym się meczu z FC Augsburg

„FC Augsburg to zespół niezwykle pracowity i bardzo silny w kontrataku. Mimo że ostatnio nie wygrali wielu spotkań, są przeciwnikiem o wysokiej jakości. Na boisku między zawodnikami jest bardzo niewielka odległość i są bardzo kompaktowi w obronie. Ich szybkie kontrataki są bardzo niebezpieczne, dlatego musimy być niezwykle czujni. Zależy nam na wygraniu nadchodzącego meczu i umocnieniu naszej pozycji w tabeli”.

…treningach w mrozie

„Oczywiście na boiskach robi się zimno, ale zespół ostatnio bardzo dobrze trenuje, z dużą energią i pasją. Razem z zespołem trenerskim musimy ubrać się trochę cieplej, ponieważ nie ruszamy się tak bardzo jak zawodnicy. Ciepłe stopy to podstawa! Ale ogólnie wszyscy dobrze radzimy sobie z niskimi temperaturami”.

…Angeliño

„Angeliño to dobry gracz, który jest bardzo ważną częścią naszej taktyki. Angel od samego początku odgrywał dla nas kluczową rolę. Mimo że już dobrze i szybko się rozwinął, to wciąż ma spory potencjał. Zawsze szuka nowych sposobów na poprawę gry i to jest naprawdę imponujące”.

…obecnej sile zespołu

„Nasz duch zespołowy nas wyróżnia. Wprowadzamy agresję zarówno kiedy mamy piłkę, jak i poza kontrolą piłki. Jesteśmy bardzo spragnieni goli, ale mamy też determinację i chęć uniknięcia straconych bramek. Mamy również odpowiednią równowagę między graczami atakującymi i defensywnymi”.

„Jestem niezmiernie zadowolony z nastawienia zespołu do zachowania czystego konta za wszelką cenę. Niskie zwycięstwa 1:0 są bardzo ważne dla nas jako zespołu”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły