RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z Arminią: „Myślę o kilku tygodniach do przodu”

Nagelsmann przed meczem z Arminią: „Myślę o kilku tygodniach do przodu”
fot. © rbleipzig.com

Przed meczem z beniaminkiem Bundesligi, Arminią Bielefeld, w konferencji prasowej wziął udział Julian Nagelsmann.

Julian Nagelsmann o…

…Arminii Bielefeld

„W sobotę spotkamy się z największymi biegaczami całej ligi – piłkarze Arminii pokonują średnio 120,4 km na mecz. Oprócz tego są pracusiami. Dodatkowo to zespół grający bardzo głęboko w obronie, ale my jesteśmy przyzwyczajeni do gry z takimi rywalami. Oczekuję, że będą grać zwarcie i trudno będzie znaleźć sobie miejsce”.

„Widzę w nich podobieństwo do Paderborn z poprzedniego sezonu. Awansowali jako najlepiej atakujący zespół w 2. Bundeslidze i próbują przenieść to na obecny poziom. Grają dużo długich piłek, ale nie są one dziełem przypadku – wszystko tam jest przemyślane”.

„Obecnie nie tworzą sobie zbyt dużo klarownych sytuacji strzeleckich, ale jak zrozumiałem słowa Uwe Neuhausa – pracują nad tym. Mam nadzieję, że efekty tej pracy nie będą obecne podczas naszego spotkania”. 

…planowaniu

„Oczywiście, że myślę o kilku tygodniach do przodu. Częścią moich codziennych obowiązków jest wybranie, który zawodnik zagra. Nigdy nie jest łatwe kiedy podejmuje się takie decyzje. Wynik meczu zawsze wpływa na to, czy i jakie zmiany należy wprowadzić”.

„Jako trener zawsze luźno planujesz przyszłość. Więc teraz, oprócz meczu z Bielefeld, myślę już o spotkaniach z Başakşehirem, Bayernem i Manchesterem United”.

„Jednak zadaniem zawodników jest myślenie z dnia na dzień. Tu i teraz. W sobotnim spotkaniu weźmie udział czterech lub pięciu graczy, którzy nie są w rytmie meczowym. Muszą skupić się na tym, żeby wykorzystać swoją szansę. Zdobywając 17 punktów doprowadziliśmy do drugiego najbardziej udanego początku sezonu w historii klubu i osiągnęliśmy najlepszy start u siebie z czterema zwycięstwami w czterech meczach. Mamy też najlepszą obronę w lidze – chcemy, żeby tak było dalej”.

…Alexandrze Sörlothu

„Jako trener zawsze masz nadzieję, że nowy zawodnik szybko się zaaklimatyzuje i stanie na nogi. Niestety początek gry Alexa w Lipsku nie jest tak ekscytujący jak oczekiwaliśmy. To normalne, że gracz zaczyna wtedy dużo myśleć. Może czasami za dużo. Mamy cierpliwość. Jest kilka aspektów, które musi poprawić. Musi mieć bardziej aktywny i agresywny wpływ na grę”.

„Dla napastnika sprawa jest prosta, problemy znikają kiedy zdobywasz bramki. Do tej pory Alex miał tylko jedną wyraźną szansę, której nie wykorzystał. Następnym razem piłka musi trafić do siatki, a on znajdzie się w lepszym miejscu w zespole. Wszystko się ułoży”.

…Diego Maradonie

„To był smutny dzień dla świata piłki nożnej. Przesyłam kondolencje jego rodzinie. Ze względu na mój stosunkowo młody wiek nie miałem żadnego bliskiego związku z nim i piłką nożną jego czasów. Oczywiście wiem o niezliczonych filmach. Jego styl gry był bardzo wybitny. To, co znaczył dla ludzi, zwłaszcza w Argentynie, widać już teraz. Tysiące ludzi opłakuje stratę, niezależnie od tego, czy są fanami, czy nie. Jego wpływ na świat piłkarski był ogromny”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły