RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z 1. FC Köln: „Chcemy rozegrać najlepszy sezon w historii”

Nagelsmann przed meczem z 1. FC Köln: „Chcemy rozegrać najlepszy sezon w historii”
fot. © dierotenbullen.com

W nadchodzącym tygodniu, we wtorek, czeka nas kolejne starcie w Bundeslidze. Tym razem rywalem będzie 1. FC Köln. W wirtualnej konferencji prasowej wziął udział Julian Nagelsmann.

Julian Nagelsmann o…

…motywacji

Jako trener, zawsze zadajesz sobie pytanie jak możesz zmotywować swoich podopiecznych. Staram się skupiać na tym, żeby chcieli wygrywać każdy mecz. Staram się dzielić z nimi moim pragnieniem wygrywania i myślę, że można było zobaczyć to w drugiej połowie meczu z Hoffenheim.

Jest też motywacja pochodząca z zewnątrz… Nasze szanse na tytuł jeszcze się nie skończyły, nawet jeśli są bardzo małe. Chcemy, żeby ten wyścig o tytuł był jak najdłużej interesujący. Chcemy również rozegrać najlepszy sezon w historii klubu. Aby to osiągnąć, musimy zdobyć 68 punktów. 

…efekcie Funkela w 1. FC Köln

Cieżko jest zmienić podstawy gry w tak krótkim czasie. Było jednak kilka rzeczy, które wyróżniały się w meczu z Leverkusen. Grali regularniej wysokim pressingiem i posiadali piłkę, przede wszystkim mieli pecha.

Nawet jeśli nie widzimy dokładnie jakie zmiany wprowadza Friedhelm Funkel, musimy dobrze przygotować się na naszych rywali. Trener Funkel sprawił nam w przeszłości kilka problemów w meczach z Fortuną Düsseldorf. To były wyrównane mecze.

Chcemy naciskać i dać dobry występ na wyjeździe. Pierwszy mecz w tym sezonie skończył się bezbramkowym remisem, a teraz chcemy zdobyć punkty, które straciliśmy!

…występie Alexandra Sørlotha

Alex pokazał się niezwykle pozytywną agresję podczas niedzielnego treningu. Był bardzo skupiony i planuję, że zagra przeciwko 1. FC Köln. Mam nadzieję, że przeniesie swoje usposobienie na mecz.

Nie znalazł się w pierwszym składzie przeciwko TSG 1899 Hoffenheim z powodów taktycznych. Pomysł na grę był dobry, jednak brakowało nam wykorzystania jednej lub dwóch sytuacji. Pozycję atakującego świetnie obsadził Emil Forsberg, który jest wybitnym piłkarzem.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły