RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem z 1. FC Köln: „Chcę wygrać oba nasze następne mecze”

Nagelsmann przed meczem z 1. FC Köln: „Chcę wygrać oba nasze następne mecze”

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z 1. FC Köln.

Julian Nagelsmann o…

…najbliższym przeciwniku

„Markus Gisdol wniósł do zespołu stabilizacje. Stali się silną drużyną i są niezwykle wszechstronni. Są bardzo dobrzy w przechodzeniu z defensywy do kontrataku i są jeszcze lepsi pod tym względem niż inne tzw. silniejsze zespoły”.

„Jednak nadal będą obszary, które będziemy mogli wykorzystać. Będziemy musieli to wykorzystać, aby mieć mocny koniec roku”.

…obecnej sytuacji

„Jestem zadowolony z naszej obecnej pozycji w lidze i byłbym szczęśliwy, mogąc jutro zdobyć trzy punkty. Zwycięstwo to świetna zabawa! Chcę wygrać oba nasze następne mecze. Ale oczywiście też nie mogę się doczekać kilku dni wolnych od pracy”.

…potencjalnej grze dwójką Poulsen–Sørloth

„Mecze, w których graliśmy z większą liczbą pomocników, były jednymi z naszych najbardziej udanych, ponieważ byliśmy bardziej wszechstronni w tych meczach. Rzadko wybieram skład na podstawie konkretnej formacji. Zamiast tego wolę wybierać zawodników, którzy są obecnie w formie. Może się tak zdarzyć, że zagramy przeciwko 1. FC Köln na dwóch napastników”.

…nowym nabytku RB Lipsk, Dominiku Szoboszlaiu

„Rozmawialiśmy krótko po jego przyjeździe. Dominik to bardzo sympatyczny, młody człowiek i robi dobre wrażenie, zwłaszcza jeśli chodzi o jego fizyczność. Potrafi grać na różnych pozycjach w ofensywie. Od zawodników wymaga się dużej intensywności na tych pozycjach, dlatego na pewno nam w tym pomoże”.

„Ma dobrze ułożoną prawą nogę, ma też talent do stałych fragmentów. Zdecydowanie jest kandydatem do zdobycia wielu bramek i asyst. Jestem przekonany, że jego pewność siebie będzie wysoka, kiedy do nas dołączy i że będzie bardzo pomocny dla zespołu”.

…zawodnikach z akademii

„Zawsze staram się nagradzać zawodników z naszej akademii. Joscha Wosz i Eric Martel są dobrym przykładem zawodników, którzy zawsze dają z siebie wszystko na treningu. To, czy ich wysiłek przełoży się na czas gry, zależy od aktualnej sytuacji naszej drużyny”.

„Decydującym czynnikiem jest to, czy mają odpowiednią mentalność, ponieważ wszyscy mają już potrzebny talent. Nasza akademia wykonuje świetną robotę i podjęliśmy kilka kroków we właściwym kierunku”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły