RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem #RBLVfB: „Chcemy i potrzebujemy zdobyć te punkty”

Nagelsmann przed meczem #RBLVfB: „Chcemy i potrzebujemy zdobyć te punkty”
fot. © rbleipzig.com

W niedzielę o 15.30 VfB Stuttgart wystąpi gościnnie na Red Bull Arena. To przedostatni mecz Byków na własnym stadionie w tym sezonie. Przed meczem trener Julian Nagelsmann wziął udział w wirtualnej konferencji prasowej.

Julian Nagelsmann o…

…napastniku VfB, Sašy Kalajdžiciu

„Jest niesamowicie dobry w powietrzu i potrafi grać plecami do bramki. W efekcie zainicjował już wiele akcji bramkowych i VfB jest groźne nawet bez Silasa Wamangituki”.

„Jego siła uderzeń głową jest imponująca. Nawet jeśli Sosa, który ma jedno z lepszych dośrodkowań w Bundeslidze, jest kontuzjowany, w Stuttgarcie są zawodnicy, którzy potrafią wyprowadzić piłkę do przodu. Nie zawsze będziemy wygrywać starcia w powietrzu, ale będziemy musieli właściwie bronić”.

…braku wydajności w ataku

„Dużo ćwiczymy wykańczanie akcji i staramy się tworzyć takie sytuacje podczas treningu. Nie możemy więcej trenować. To nie jest problem motywacyjny ani mentalny. W ostatnim meczu zawodnicy byli na to gotowi i chcieli wygrać, ale po wielu pięknych okazjach nie mogli znaleźć drogi do bramki. Jeśli stworzymy sobie szanse w niedzielę i je wykorzystamy – będę szczęśliwy. Chcemy i potrzebujemy zdobyć te trzy punkty, aby zapewnić sobie drugie miejsce”.

…powrocie Konrada Laimera

„Konni jest dla nas bardzo ważny, jednak nie zastąpi Marcela Sabitzera w tym meczu z powodu swojej długiej przerwy. Konrad jest szczęśliwy, że wrócił na boisku – to dobre dla niego i dla nas. Nie było go przez długi czas i jest bardzo zmotywowany, niezależnie od przeciwnika i obecnej sytuacji. Widać to w jednostkach szkoleniowych, ale wciąż trzeba mu trochę czasu, aby wnieść odpowiednią jakość na takim samym poziomie co jego mentalność. Nie było go z nami prawie rok”.

…postępach Benjamina Henrichsa

„Benny jest na dobrej drodze, ale potrzebuje jeszcze czasu na zbudowanie formy. Jego ciało wciąż musi przyzwyczaić się do rytmu meczowego. To trochę potrwa. Z pewnością dostanie swoją szansę w Bundeslidze. Oczywiście ten sezon nie był optymalny, bo Benny był kontuzjowany. Jednak nikt nie może na to nic poradzić”.

…reformie Ligi Mistrzów UEFA

„Reforma ma dwie strony. Z jednej strony widać, że mecze w telewizji przynoszą pieniądze, które ostatecznie zarabiają również zawodnicy i trenerzy. Z drugiej strony widać, że zawodnicy mają coraz większą liczbę meczów do rozegrania. Pandemia pogorszyła sytuację. Głowa i ciało potrzebują więcej czasu na regenerację, a jego brak spowoduje więcej kontuzji. Przez co jakość rozgrywek na pewno nie wzrośnie. Większa ilość rozegranych meczów odbywa się nie tylko kosztem jakości gry, ale również kosztem młodych zawodników, którzy nie potrafią trenować przy takim obciążeniu”.

…zbliżającej się kwarantannie–obozie szkoleniowym

„Akceptujemy taką decyzję, ponieważ pozwala nam to wykonywać naszą pracę. Jeśli to wymagany środek to jest to dla nas w porządku. Każdy to rozumie i akceptuje. Mamy fajny i świetny obiekt. Znamy również taką sytuację z zeszłego roku”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły