RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann przed meczem #BVBRBL: „Damy z siebie wszystko i wejdziemy do meczu z pasją”

Nagelsmann przed meczem #BVBRBL: „Damy z siebie wszystko i wejdziemy do meczu z pasją”
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Borussią Dortmund.

Julian Nagelsmann o…

…mocnych stronach BVB

„Borussia Dortmund jest czołową drużyną o wysokiej jakości indywidualnej i zbiorowej. Drużyna rozwinęła się jeszcze bardziej i ostatnio cieszyła się wieloma udanymi meczami. Często udaje im się tworzyć grę pod presją, są niezwykle zmienni w grze i są naprawdę dobrzy w jej przyspieszaniu. Szczególnie w ofensywie mają niezwykle wysoki poziom kreatywności”.

…zadaniach zespołu na mecz

„Dla nas decydującym czynnikiem będzie uniemożliwienie Dortmundowi wejścia w dynamiczny styl gry, z którego są znani. Dlatego będziemy musieli być elastyczni w obronie. Będziemy musieli stanąć na połowie przeciwników i nie pozwolić, żeby pokazali swoją jakość. Aby to zrobić, musimy być czujni i ciężko pracować przez cały mecz”.

…o wpływie sobotniego meczu na finał DFB-Pokal

„Damy z siebie wszystko w sobotę i wejdziemy do meczu z pasją, ponieważ chcemy osiągnąć cele, które sobie wyznaczyliśmy. Mecz ma dla nas duże znaczenie i chcemy wygrać z BVB. Oczywiście mecz ma pewien wpływ na czwartkowy finał DFB-Pokal, ale nie będziemy się tym martwić aż do zakończenia meczu”.

„Przez większą część meczu będziemy starać się wdrożyć nasz plan gry i robić to, co robimy najlepiej i co nas wyróżnia. Oczywiście chodzi również o to, aby elastycznym i mieć dobre podejście do finału DFB-Pokal”.

…poprzednim meczu

„Chcemy zagrać lepiej niż w pierwszym meczu, gdzie graliśmy dobrze przez pierwsze 35 minut. Po przerwie nie mieliśmy rozwiązań na wysoki pressing Dortmundu. Zbyt dużą część meczu graliśmy na naszej połowie, a gole wpadały w sposób, z którego słynie Dortmund. Musimy być bardzo dobrze przygotowani jeśli chcemy odnieść sukces w sobotę”.

…Alexandrze Sørlothcie

„Erling Haaland i Alexander Sørloth mają podobne zdolności fizyczne. Różnica polega na tym, że Erling świetnie wystartował w BVB strzelając gola od razu po wejściu na boisko w swoim pierwszym meczu. Alexowi zajęło trochę czasu, zanim zaczął strzelać. Ale rozwój Alexa Sørlotha jest dobry i idzie w dobrym kierunku. Oczywiście wolałby strzelić 20 bramek, jednak ostatnio strzela częściej i zdobył już kilka ważnych bramek dla nas”.

…Hwang Hee-chanie

„Byłem bardzo zadowolony z występu Hwang Hee-chana w meczu z Bremą. Oprócz jego zaangażowania w bramki był obecny w grze i bardzo dobrze radził sobie w przenoszeniu swoich mocnych stron na boisko”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły