Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Nagelsmann przed finałem DFB-Pokal: „Chcemy osiągnąć maksimum!”

Nagelsmann przed finałem DFB-Pokal: „Chcemy osiągnąć maksimum!”
fot. © rbleipzig.com

Trener Julian Nagelsmann i kapitan RB Lipsk Marcel Sabitzer wzięli udzial w wirtualnej konferencji prasowej przed finałem DFB-Pokal przeciwko Borussii Dortmund.

Julian Nagelsmann o…

…osobistym znaczeniu zdobycia pucharu

„Oczywiście mecz jest punktem kulminacyjnym, a dla mnie także bardzo emocjonalnym zakończeniem. Niemniej jednak będziemy mieli później mecze w Bundeslidze, w których nadal mamy cele do osiągnięcia. Dlatego będziemy w pełnym gazie w ciągu ostatnich dwóch meczów ligowych. Niemniej jutrzejszy mecz jest bardzo ważny”.

„Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł pożegnać się z Lipskiem z trofeum DFB-Pokal i dwoma zwycięstwami w ostatnich dwóch meczach Bundesligi. Damy z siebie wszystko i chcemy osiągnąć maksimum”.

„Nie ma wpływu na moją karierę osobistą, chodzi o świętowanie tego razem z klubem i zawodnikami”.

…skutkach porażki w lidze

„Ma to wpływ. Jako trener masz inne spojrzenie na grę i analizujesz ją inaczej, gdy grasz z tym samym przeciwnikiem kilka dni później. Przygotowujesz inne rozwiązania. Taka porażka jest dobra, bo wyostrza wewnętrzną motywację. Jednak nie wpadliśmy w dołek z powodu porażki w sobotę”.

„Z pewnością wyciągnęliśmy z tego lekcje i wiemy, co zrobiliśmy dobrze, a co nie. Potrzebujemy stabilnej obrony i szczęścia w meczu, aby mieć nadzieję na zdobycie pucharu”.

…decydujące cechy w finale

Zasadniczo mamy nadzieję, że damy dobry występ w defensywie. W sobotę robiliśmy to w fazach, ale nie w całym meczu. W meczu finałowym musimy to robić trochę lepiej. Chcemy być też bardziej niebezpieczni pod bramką rywali, a nie tylko zapisywać się w statystykach.

Marcel Sabitzer o…

…stanie emocjonalnym przed finałem

„Przede wszystkim nie mogę się doczekać tego meczu. Finał dwa lata temu był świetnym przeżyciem, oczywiście poza wynikiem. Uczysz się z przegranego finału, stajesz się bardziej dojrzały, ale to nie pomoże nam w meczu z Borussią. Brakuje fanów, to jasne, ale dobrze się przygotowujemy i wiemy, czego się spodziewać. Zawodnicy z Dortmundu mają brutalną jakość, ale chcemy wygrać. To byłaby wyjątkowa rzecz dla kibiców i klubu”.

…swojej roli kapitana

„Zaufanie, jakim obdarzyli mnie trener i zespół, jest dla mnie powodem do dumy. Staram się robić wszystko, co w mojej mocy i prowadzić zespół do przodu na boisku. Pomogło mi to również w rozwoju osobistym. Czuję się bardzo dobrze w tej roli i chcę być liderem. Takie jest moje zadanie”.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły