RBLipsk.pl
Aktualności

Nagelsmann: „Potrzebna będzie cierpliwość”

Nagelsmann: „Potrzebna będzie cierpliwość”
fot. © rbleipzig.com

Przed zbliżającym się meczem z Atlético Madryt w Lidze Mistrzów, jeszcze w Lipsku, Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej.

Julian Nagelsmann o…

…przygotowaniach do meczu:

Przygotowania idą dobrze. Jestem zadowolony z treningów. W Lizbonie będziemy kładli nacisk na treningi fizyczne, żeby utrzymać świeżość na mecz z Atlético. Chcemy być gotowi na 90 minut plus ewentualną dogrywkę. Moi zawodnicy nie mieli dużych obciążeń po urlopach. Nie wszystkie zespoły w rozegranych ostatnio spotkaniach Ligi Mistrzów były w 100% gotowe do gry.

…podejściu do gry:

Bierzemy pod uwagę różne scenariusze. W meczu z Atlético potrzebna będzie cierpliwość. Ich obrońcy wybitnie bronią i grają pewnie piłką. Po stracie piłki są niezwykle niebezpieczni. Musimy uważać, żeby nie stracić bramki. Musimy utrzymać równowagę pomiędzy obroną i atakiem. W tym meczu o zwycięstwie może zaważyć jedna bramka.

…roli Emila Forsberga:

Emil robi bardzo dobre wrażenie. Nabrał ostatnio rozpędu i jest w dobrym nastroju, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Widać to na boisku. Jest bardzo zmotywowany i mi się to podoba. Jeszcze nie mam wybranego składu, ale Emil jest jak najbardziej stworzony do takich spotkań jak to z Atlético.

…wsparciu kibiców:

Wszyscy tęsknimy za naszymi fanami. Na stadionie ich brakuje. Musimy jednak wszyscy odgrywać swoje role i trzymać się razem. Damy z siebie wszystko i pokażemy dobrą piłkę. Chcemy odnieść sukces i czekamy, żeby wrócić do gry z kibicami.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły