RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann po meczu z VfL Wolfsburg: „To był ekscytujący mecz”

Nagelsmann po meczu z VfL Wolfsburg: „To był ekscytujący mecz”
fot. © rbleipzig.com

Po zremisowanym 2:2 meczu z VfL Wolfsburg swoje komentarze przedstawili Julian Nagelsmann, Péter Gulácsi, Lukas Klostermann, Marcel Halstenberg i Markus Krösche.

Julian Nagelsmann

„To był ekscytujący mecz pomiędzy dwoma dobrymi zespołami. Obie drużyny rzuciły się do ataku. Remis jest sprawiedliwym wynikiem. Byliśmy bliżej zwycięstwa pod koniec meczu i byliśmy lepszą drużyną – szczególnie w drugiej połowie. Mieliśmy dobre szanse pod bramką przeciwnika, które powinniśmy wykorzystać. Niewystarczająco wykorzystaliśmy nadarzające się sytuacje bramkowe, ale nasi rywale byli po prostu dobrze przygotowani. Musimy jakoś żyć z tym punktem”.

„Zaczęliśmy mocno, ale straciliśmy impet. W drugiej połowie mieliśmy dobrą jakość w grze i dzięki temu mogliśmy stworzyć sobie szanse podbramkowe. Trzy punkty byłyby fantastyczne, ale to samo mogą powiedzieć BVB i Bayer. Wolfsburg jest ciężkim rywalem, który jest wysoko w tabeli. W Bundeslidze jest obecnie dużo dobrych drużyn. Musimy w następnym meczu wykonać mocną pracę”.

Péter Gulácsi

„Byliśmy trochę niechlujni w budowaniu gry. Rozgrywaliśmy zbyt wiele złych podań pod bramką rywali. W drugiej połowie graliśmy bardzo dobrze i zasłużyliśmy na wyrównanie. Byliśmy blisko zwycięstwa”.

„W ostatnich tygodniach dobrze nam się grało i wygrywaliśmy mecze. Nie wystarczyło to z Dortmundem w drugiej połowie, a dziś z Wolfsburgiem przez 30 minut nie graliśmy na najwyższym poziomie. Nie możemy sobie na to pozwolić w Bundeslidze”.

Remis w tym meczu nie jest wstydem. Musimy iść do przodu i ciężko pracować. W środę kolejnym przeciwnikiem będzie Union, który ma świetną passę. Chcemy zdobyć trzy punkty”.

Lukas Klostermann

„Zasługiwaliśmy na dwa punkty więcej. Wolfsburg bardzo utrudnił nam życie w pierwszej połowie. Ze względu na liczbę szans w drugiej połowie są to dla nas ostatecznie dwa stracone punkty. To było oczywiście denerwujące, że straciliśmy dwa gole w pierwszej połowie. Podobała mi się późniejsza reakcja. Mieliśmy dużo okazji, żeby wygrać mecz.”

„Chcieliśmy awansować w tabeli, więc nasze podejście pod koniec meczu było odpowiednie. Niestety to nie wystarczyło. Jeżeli utrzymamy takie nastawienie, uda nam się wygrać następne mecze”.

Marcel Halstenberg

„Musimy żyć z jednym punktem. Myślę, że w drugiej połowie mieliśmy na tyle dużo okazji, żeby zdobyć trzecią bramkę. Po strzeleniu pierwszej bramki nie graliśmy dobrze. Po przerwie zagraliśmy naprawdę dobrze, wygraliśmy wiele pojedynków i stworzyliśmy wiele szans. Brakowało nam chłodnej głowy pod bramką rywali”.

Markus Krösche

„W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Po bramce nastąpił jednak spadek jakości, przez co przegrywaliśmy. Druga połowa była dobra i było wiele okazji do zdobycia bramki. Powinniśmy to wykorzystać. Myślę, że zasługiwaliśmy na zwycięstwo”.

„Remis jest dla nas denerwujący, ale Wolfsburg jest mocną drużyną. Możemy być zadowoleni z gry w drugiej połowie”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły