RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann po meczu z 1. FC Köln: „To nasza wina, że nie wygraliśmy”

Nagelsmann po meczu z 1. FC Köln: „To nasza wina, że nie wygraliśmy”
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann, Emil Forsberg i Marcel Halstenberg opowiadają o wyjazdowej porażce 1:2 z 1. FC Köln.

Julian Nagelsmann

Zespół 1. FC Köln zagrał dzisiaj tak, jak trzeba grać kiedy jest się na 17. miejscu w tabeli. Muszą zdobywać punkty, żeby nadal walczyć o pozostanie w Bundeslidze. Przeciwko nam zrobili to za wszelką cenę. Nie jesteś tutaj, żeby grać finezyjną piłkę, tylko wykorzystać czas na boisku.

To nasza wina, że nie wygraliśmy. Powiedziałem zawodnikom, że muszą spojrzeć na to jak się prezentują. Mieliśmy wystarczająco dużo szans na wygraną, powinniśmy prowadzić po pierwszych pięciu minutach. Wszyscy to widzieli.

To tragiczne, że stwarzamy tak dużo okazji, ale rzadko strzelamy gole lub w ogóle trafiamy w światło bramki. Ostatecznie to za mało.

Emil Forsberg

Zaczęliśmy dobrze i wywieraliśmy dużą presję – nie udało nam się jednak zdobyć prowadzenia. Znowu utrudniliśmy sobie życie. Przyjechaliśmy do Kolonii, żeby wygrać, ale się nie udało. Rywale walczyli i wywierali presję. Mieliśmy dobre okazje, których niestety nie wykorzystaliśmy. Jesteśmy rozczarowani.

Ważne jest, żebyśmy się teraz nie podłamali. Musimy pozytywnie zareagować i wygrać w następnej kolejce.

Marcel Halstenberg

Oczywiście, że jesteśmy rozczarowani. Dwa mecze i tylko jeden punkt przeciwko 1. FC Köln – to zdecydowanie za mało jak na nasze możliwości.

Stwarzaliśmy okazje, ale nie udało nam się zdobyć więcej bramek i konsekwentnie grać w obronie. Nie udało się nam podjąć walki. Wiedzieliśmy, że rywal będzie dzisiaj walczyć. Poradzili sobie lepiej od nas.

Przed nami ważne mecze w Bundeslidze i półfinał DFB-Pokal. Chcemy wygrać każdy mecz i obronić pozycję w tabeli.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły