RBLipsk.pl
Aktualności

Nagelsmann: „Niuanse robią różnicę”

Przed meczem z 1. FSV Mainz 05 Julian Nagelsmann udzielił kilku odpowiedzi na konferencji prasowej.

Przygotowanie do gry

„Przed pierwszym meczem z 1. FSV Mainz 05 rozegraliśmy słabe spotkanie z SC Freiburg, później wygraliśmy 8:0. Jednak w obecnych przygotowaniach tamten wynik nie ma znaczenia. Zawodnicy z Moguncji będą chcieli wziąć odwet za tamten mecz, ale my będziemy chcieli uzyskać jak najlepszy rezultat”.

1. FSV Mainz 05

„Mainz jest obecnie innym zespołem niż w 10. kolejce obecnego sezonu. Grają teraz zupełnie inaczej. Kilku ich zawodników wróci do gry, np. Pierre Kunde, który jest niezwykle ważnym piłkarzem”.

Sabitzer i Orban

„Zakładam, że Marcel Sabitzer będzie w pierwszym składzie na niedzielny mecz. Dobrze wykorzystał swoje minuty w meczu z Freiburgiem i dobrze trenował w tym tygodniu. Zasadniczo, nie lubię grać bez Marcela – jest ważnym ogniwem w mojej taktyce”.

„Willi Orban trenuje z zespołem, ale nie jest brany pod uwagę jako kandydat do pierwszej jedenastki. Po pierwsze, Willi potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby dojść do siebie po takiej przerwie. Po drugie, nasza obrona gra bardzo dobrze – póki co nie muszę nic zmieniać”.

Niewykorzystane szanse

„Niuanse robią różnicę. Są też takie spotkania jak z Borussią Mönchengladbach, kiedy z trzech szans strzelamy trzy bramki. Generujemy tyle sytuacji co w pierwszej połowie sezonu, jednak o 30% spadła nam skuteczność.”

Aktualna forma

„Pozostała już mała liczba spotkań, więc każde z nich jest ważne. Wiemy, jaka jest sytuacja w tabeli, a ostatni mecz nie poszedł po naszej myśli. Jednak nie mogę powiedzieć, że nie próbowaliśmy wszystkiego w meczu z SC Freiburg. Nie przesadzę, jak powiem, że zagraliśmy dobrze. Zdajemy sobie sprawę, że musimy zdobywać punkty”.

Źródło: dierotenbullen.com
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły