Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Bundesliga

Nagelsmann: „Na koniec dnia liczy się wynik”

Nagelsmann: „Na koniec dnia liczy się wynik”
fot. © twitter.com/RBLeipzig_EN

Przedstawiamy wypowiedzi Juliana Nagelsmanna, Williego Orbána, Angeliño i Lazara Samardžicia po wygranym 2:1 meczu z Arminią Bielefeld.

Julian Nagelsmann

„Piłka nożna jest sportem, w którym na koniec dnia liczy się wynik. Ogólnie, patrząc na te ponad 90 minut, to był najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie. Pozwoliliśmy naszym rywalom na zbyt dużo pod naszą bramką. Oczywiście jesteśmy zadowoleni z wyniku i trzech punktów”.

„Przebieg spotkania był typowy dla meczu piłkarskiego. Po niestrzelonym karnym znaleźliśmy się pod presją. Pełnia uznania dla rywali, którzy mocno zaatakowali”.

„Niedobrze, że musimy dawać z siebie wszystko przez cały mecz, powinniśmy kontrolować spotkanie wcześniej. Biorąc pod uwagę najbliższy mecz w Stambule i kolejny w Monachium – musimy się znacznie poprawić”.

„Dzisiejszy występ nie był wynikiem rotacji. Każdy zawodnik chce się rozwijać. Lazar Samardžić spisał się naprawdę dobrze. Marcel Sabitzer i Yussuf Poulsen grali ostatnio sporo, w tym mecze międzynarodowe, więc warto było dać im trochę odpoczynku”.

Willi Orbán

„To była ciężka praca i to na własne życzenie. Powinniśmy ustalić wynik najpóźniej w momencie wywalczonego rzutu karnego. Był to wyrównany mecz do końca, a nasza forma nie była najlepsza. Jednak liczą się zdobyte punkty”.

„Musimy uwierzyć, że możemy wykonać lepiej naszą pracę. Zwłaszcza w kontekście rywali, którzy mają nadejść. Musimy wymagać od siebie więcej. Przed nami wyczerpujące mecze, a ja nie mogę się doczekać dobrych wyników”.

„Mamy dobrą głębię składu, wielu dobrych zawodników i opcje do wyboru dla trenera. Jednak nadal jest tu miejsce na rozwój, wszyscy zawodnicy potrzebują minut na boisku, nie tylko z powodu ograniczonej możliwości treningów. Potrzebujemy każdego zawodnika”.

Angeliño

„Stworzyliśmy dziś kilka szans w sektorze boiska, w którym się znajdowałem. Udało mi się strzelić bramkę, jednak duża zasługa przy tym golu to świetna asysta Lazara Samardžicia”.

„Drużyna daje mi pewność siebie i pozwala stwarzać sytuacje bramkowe. Z racji naszej ofensywnej gry często znajduję się w dobrych sytuacjach pod bramką rywali.

„Mogliśmy zagrać dzisiaj lepiej i być bardziej skoncentrowani. Mieliśmy dwie czy trzy szanse, które powinniśmy wykorzystać. Niepotrzebnie sobie to utrudniliśmy i daliśmy szansę rywalom na złapanie kontaktu. Najważniejsze są jednak 3 punkty”.

Lazar Samardžić

„To było świetne uczucie asystując przy golu. Zobaczyłem przestrzeń, Angeliño świetnie wyszedł na pozycję, a ja zagrałem piłkę. To była bardziej bitwa niż piękny mecz. Jednak udało nam się zatrzymać punkty w Lipsku”.

„Jestem zadowolony z każdej szansy, którą dostaję i możliwość wspierania drużyny na boisku. Pewność siebie przychodzi właśnie po takich meczach. Zawsze ciężko pracuję na treningach, więc wspaniale jest również zebrać trochę doświadczenia meczowego”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły