RBLipsk.pl
Aktualności

Nagelsmann: „Jesteśmy dumni z dotarcia do półfinału”

Nagelsmann: „Jesteśmy dumni z dotarcia do półfinału”
fot. © rbleipzig.com

Przedstawiamy wypowiedzi pomeczowe Juliana Nagelsmanna, Pétera Gulácsiego, Yussufa Poulsena i Markusa Krösche.

Julian Nagelsmann

„Paris Saint-Germain było po prostu lepsze i musimy to zaakceptować. Weszliśmy do gry prawidłowo, ale pod polem karnym rywali byliśmy zbyt gorączkowi i przez to nie było konkretów w naszej grze”.

„Pierwszą bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry, druga i trzecia to były elementarne błędy zawodników. Na tym poziomie każdy taki błąd jest surowo karany przez przeciwników”.

„Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Pokazaliśmy charakter i do końca graliśmy z zaangażowaniem”.

„Jesteśmy dumni z dotarcia do półfinału, nawet jeżeli teraz przeważa frustracja. To nie takie oczywiste, że RB Lipsk jest w gronie czterech najlepszych drużyn w Europie. Przed nami długa droga, żeby dotrzeć na ten sam poziom co Paris Saint-Germain. Mamy zespół, który jest zdolny się rozwinąć. Mimo to osiągnęliśmy już wiele”.

Péter Gulácsi

„Nie było zbyt wiele szans na osiągnięcie dobrego wyniku z Paris Saint-Germain. Mieli w tym meczu dużą jakość. Do złapania kontaktu potrzebny nam był dzień z idealną dyspozycją, jak z Atlético. Nie udało nam się to. Popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, przegrywaliśmy pojedynki i nie udało nam się strzelić bramki kiedy to było wymagane”.

„Nie poddaliśmy się bez walki. W drugiej połowie byliśmy odważniejsi i bardziej agresywni. Chcieliśmy awansować do finału. Nie udało nam się to i jesteśmy rozczarowani. Myślę, że wyciągniemy z tego wnioski”.

Yussuf Poulsen

„Już rozmawialiśmy co mogliśmy zrobić lepiej, ale przede wszystkim powinniśmy cieszyć się z pobytu tutaj. Jesteśmy dumni z tego co osiągnęliśmy w tym sezonie i wiemy co możemy zrobić lepiej”.

Markus Krösche

„Paris Saint-Germain rozegrało lepsze 90 minut i zasłużenie zagra w finale. Nie zagroziliśmy wystarczająco ich bramce i popełniliśmy zbyt dużo błędów. Zawodnicy Paris Saint-Germain pokazali klasę i wykorzystywali swoje szanse. Niestety w tym meczu rzadko mieliśmy kontrolę nad grą”.

„Nadal możemy być zadowoleni i dumni. Dotarliśmy do półfinału Ligi Mistrzów, rozegraliśmy wspaniały mecz z Atlético. Zespół pracował i pokazał, że możemy grać na takim poziomie. Wnioski wyciągnięte z tej porażki będą dobre dla naszego rozwoju”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły